Forumi Horizont Gjithsej 22 faqe: « E parė ... « 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]
Trego 22 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Shkarkime - Download (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=347)
-- Iphone (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16056)


Postuar nga Fajtori datė 04 Shtator 2011 - 19:32:

Une Apple e kam shume zet. Ka linje prodhimesh te limituara dhe te shtrenjta. Ekrani qe shesin semi-profesional eshte nga me te shtrenjtet. IPhone eshte kompjuter me telefon, jo telefon me kompjuter. Por eshte kompjuter qe nuk lidhet me kompjuter tjeter pa nje program qe quhet ITunes. Cdo telefon tjeter i fut kabllin e kompjuterit dhe hedh file ssipas qejfit. Me Iphone jo. Me Iphone duhet te mesosh si punon ITunes, ta mbash instaluar ne kompjuter dhe te shtypesh 20 butona para se te besh nje transferim file/

Gjithe kjo per nje telefon qe kushton 700$. Dhe me e keqja qe sapo e blen del versioni i ri qe ben njesoj 700$. Kaq eshte cmimi i nje laptopi mesatar sot. Vetem se telefoni eshte vegel qe humbet kollaj, ose bie ne uje, ose harrohet ne tavoline. Nese punon murator, karpentier, hidraulik, elektricist, harroje qe mund te mbash IPhone. Teper i shtrenjte per te rene nga xhepi.

Mos flasim pastaj per programet qe mban Apple. Per montazhe ka vetem Final Cut Pro, per browsing ka vetem Safari, per muzike ka vetem Garage Band. Kaq. Me Windows ke 30 variante per cdo nevoje profesionale, me cmime te ndryshme dhe taktika te ndryshme. Ne Windows cdo program e gjen pa leke te crackuar, ne Apple do paguash leket ose do hash dynjane te gjesh nje program ose plugin te crackuar. Fati i Apple eshte qe ka krijuar brand, domethene njerezit e duan se ka emer, njesoj sic duan Gucci, Valentino apo Armani (Raimondi ne kete rast). Per kete bravo i qofte Apple. Per njerezit e thjeshte pa pretendime eshte ne rregull. Por per qejflinjte e kompjuterit eshte nje ambjent i limituar ne cdo drejtim, duke filluar nga cmimi. Njehere ta blesh duhet ta mbash mend mire se s'do blesh gje tjeter per ca kohe.


  Gjithsej 22 faqe: « E parė ... « 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]
Trego 22 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.