Forumi Horizont Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 19 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Shqiperia, traditat kulturore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=114)
-- Cillin shtet e kemi mike? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16550)


Postuar nga illyrianfighter datė 06 Nëntor 2008 - 14:31:

Cillin shtet e kemi mike?

Italia
Greqia
Maqedonia
Serbia

Une mendoj Italia.....
Pavarsisht kohes se vjeter!


Postuar nga AndreaPirelli datė 06 Nëntor 2008 - 16:24:

E para, Shtet eshte gjinia mashkullore - mike eshte gjinia femerore.
E dyta, ne qofte se do e kufizosh diskutimin vetem ne keto kater shtete atehere fjalia duhet formuluar ndryshe, duhet shtuar "nga keto shtete". Ne te kundert duhet te shtosh "etj".


Postuar nga illyrianfighter datė 06 Nëntor 2008 - 17:44:

..

po dihet se nje nga keto shtete!
kam shkruajtur mike pa pika sepse tastatura ime eshte me ndryshe!


Postuar nga landi1 datė 06 Nëntor 2008 - 19:43:

Re: ..

Citim:
Po citoj ato qė tha illyrianfighter
po dihet se nje nga keto shtete!
kam shkruajtur mike pa pika sepse tastatura ime eshte me ndryshe!po pse mer shoku edhe po te kishte tastjere tjeter ashtu shkruhet? eh medet hallit thuj. Shkruhet "mik" dhe jo "mikė" sic pretendon zotrote sepse ne fjalorin e gjuhes shqipe nuk ekziston fjala "mikė", as e shkruar dhe as e folur.

dhe nese ka germe me pak ose aspak te perdorur ne gegerisht eshte germa "ė"


Postuar nga illyrianfighter datė 07 Nëntor 2008 - 14:38:

..

hee mire pra!
nuk e di gjuhen shqipe sakt!
nuk jam rritur ne shqiperi!
kam hapur kete teme per ti lexoj mendimet te tjer!
pershendetje


Postuar nga juliani_al datė 07 Nëntor 2008 - 16:00:

une

une mendoj greqia!
na ka ndihmuar shum!
dhe ne rastin e gerdecit!


Postuar nga lezhjani-82 datė 07 Nëntor 2008 - 19:14:

Landi edhe njehere po shajte do marresh ban!

Juli e di vete se e ka pas shpine!


Postuar nga landi1 datė 07 Nëntor 2008 - 19:19:

Citim:
Po citoj ato qė tha lezhjani-82
Landi edhe njehere po shajte do marresh ban!

Juli e di vete se e ka pas shpine!Cfar shajtje mer cun. A je shqiptar ti apo cfar. u bo si te utube ketu. po hyjne grek e serb e ti na thu ban. disa personave eshte me spec ti besh ban se i prish pune forumit/kombit.

Ti je djale patriot (te pakten nga shkrimet)


Postuar nga lezhjani-82 datė 07 Nëntor 2008 - 19:32:

landi ketu nuk mund te lejohen sharjet nga kushdo vine ato nga moderatoret ne adminat apo vete fajtori....

Juliani_it, i kam thene se do marri ban nese shkruan me mesazhe antinacionaliste dhe kaq

Skam qejf te diskutoj me ketu, kto mesazhet do fshihen!


Postuar nga juliani_al datė 07 Nëntor 2008 - 19:34:

lezhjan

une askendn nuk e kam shajt nga shqiptaret!!
nuk jam anti shqiptar!
por e pata fjalen per kosovaret!!
dhe keto jan fakte qe kosovaret jan fajtor!!


  Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 19 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.