Forumi Horizont
Trego 19 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Shqiperia, traditat kulturore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=114)
-- Cillin shtet e kemi mike? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16550)


Postuar nga illyrianfighter datė 06 Nëntor 2008 - 14:31:

Cillin shtet e kemi mike?

Italia
Greqia
Maqedonia
Serbia

Une mendoj Italia.....
Pavarsisht kohes se vjeter!


Postuar nga AndreaPirelli datė 06 Nëntor 2008 - 16:24:

E para, Shtet eshte gjinia mashkullore - mike eshte gjinia femerore.
E dyta, ne qofte se do e kufizosh diskutimin vetem ne keto kater shtete atehere fjalia duhet formuluar ndryshe, duhet shtuar "nga keto shtete". Ne te kundert duhet te shtosh "etj".


Postuar nga illyrianfighter datė 06 Nëntor 2008 - 17:44:

..

po dihet se nje nga keto shtete!
kam shkruajtur mike pa pika sepse tastatura ime eshte me ndryshe!


Postuar nga landi1 datė 06 Nëntor 2008 - 19:43:

Re: ..

Citim:
Po citoj ato qė tha illyrianfighter
po dihet se nje nga keto shtete!
kam shkruajtur mike pa pika sepse tastatura ime eshte me ndryshe!po pse mer shoku edhe po te kishte tastjere tjeter ashtu shkruhet? eh medet hallit thuj. Shkruhet "mik" dhe jo "mikė" sic pretendon zotrote sepse ne fjalorin e gjuhes shqipe nuk ekziston fjala "mikė", as e shkruar dhe as e folur.

dhe nese ka germe me pak ose aspak te perdorur ne gegerisht eshte germa "ė"


Postuar nga illyrianfighter datė 07 Nëntor 2008 - 14:38:

..

hee mire pra!
nuk e di gjuhen shqipe sakt!
nuk jam rritur ne shqiperi!
kam hapur kete teme per ti lexoj mendimet te tjer!
pershendetje


Postuar nga juliani_al datė 07 Nëntor 2008 - 16:00:

une

une mendoj greqia!
na ka ndihmuar shum!
dhe ne rastin e gerdecit!


Postuar nga lezhjani-82 datė 07 Nëntor 2008 - 19:14:

Landi edhe njehere po shajte do marresh ban!

Juli e di vete se e ka pas shpine!


Postuar nga landi1 datė 07 Nëntor 2008 - 19:19:

Citim:
Po citoj ato qė tha lezhjani-82
Landi edhe njehere po shajte do marresh ban!

Juli e di vete se e ka pas shpine!Cfar shajtje mer cun. A je shqiptar ti apo cfar. u bo si te utube ketu. po hyjne grek e serb e ti na thu ban. disa personave eshte me spec ti besh ban se i prish pune forumit/kombit.

Ti je djale patriot (te pakten nga shkrimet)


Postuar nga lezhjani-82 datė 07 Nëntor 2008 - 19:32:

landi ketu nuk mund te lejohen sharjet nga kushdo vine ato nga moderatoret ne adminat apo vete fajtori....

Juliani_it, i kam thene se do marri ban nese shkruan me mesazhe antinacionaliste dhe kaq

Skam qejf te diskutoj me ketu, kto mesazhet do fshihen!


Postuar nga juliani_al datė 07 Nëntor 2008 - 19:34:

lezhjan

une askendn nuk e kam shajt nga shqiptaret!!
nuk jam anti shqiptar!
por e pata fjalen per kosovaret!!
dhe keto jan fakte qe kosovaret jan fajtor!!


Postuar nga landi1 datė 07 Nëntor 2008 - 19:35:

ok mer cun dakrd jam. po unthem se duket ta kishe heq me kohe kete julianin.
nese me vjen inat me vjen se ti ke qen gjithmone nacionalist.
tung


Postuar nga lezhjani-82 datė 07 Nëntor 2008 - 19:39:

Juliani me gjithe shokun tend yllirianfighter nuk mund te hapni tema provokative cilin shtet kemi me mik dhe futni aty serbine e greqine qe jemi ne luftera dhjetra vjecare me to.....nese tema do kishte pasur sens pozitiv do ishte dalluar por kjo0 ketu duket 100 metra larg qe eshte provokative.

Sa per ate temen e kosovareve ata jane vllezerit tane dhe pike diskutimit!


Postuar nga diabolic datė 07 Nëntor 2008 - 19:47:

Re: une

Citim:
Po citoj ato qė tha juliani_al
une mendoj greqia!
na ka ndihmuar shum!
dhe ne rastin e gerdecit!Ti shoku duhet ti kesh terheq nja dy viza se te mos ishe i droguar sdo e kishe thene kete qe the mesiper.

Epo pike e zeze qe edhe te kishim mik edhe greqin nuk e kisha degjuar ndonjehere.
Sa per te te kujtuar memorjen po postoj kete video qe sapo e kisha postu ne nje teme tjeter.

http://www.youtube.com/watch?v=TvcVBG7zLyI


Postuar nga belga datė 08 Nëntor 2008 - 14:51:

vendi me i afert per shqiperine tash eshte Kosova si i thone nje fjale feja e shqiptarit eshte shqiptaria!
Shqiptaret besojne ne forcat e veta dhe s'i kerkojne ndihme askujt? pershendetje belga


Postuar nga AndreaPirelli datė 09 Nëntor 2008 - 00:03:


Postuar nga IQVLORA datė 12 Nëntor 2008 - 19:46:

Re: une

Citim:
Po citoj ato qė tha juliani_al
une mendoj greqia!
na ka ndihmuar shum!
dhe ne rastin e gerdecit!
Gerqia dhe Serbia e organizuan vet shperthimin ne Gerdec,packa se shteti jone nuk mund ta thote ashiqare.Ministrja e jashtme greke erdhi ne vendin tone per te tatuar pulsin e qeverise sone jo per te ndihmuar.Po te na donte aq shume gerqi korofillaqia ratifikonte MSA me Shqiperine.ratifikonte antarsimin tone ne NATO,njhte Kosoven shtet etj.Prandaj Greqia nuk ka mik ne por Serbine.Te thuash Gerqia na do ne eshte njesoj sikur kau t'ja fus peles.
E
Ej milic horr xhubleta ku po t'con kuleta!
Vaffanculo Greqise


Postuar nga kotka datė 12 Nëntor 2008 - 20:36:edhe une si turlli e pesova me kete pyetje ha ha ha


Postuar nga shelgu datė 19 Mars 2010 - 12:31:

Edhe mua me ka quditur qo tema.
Kotka ku je ti motra?


Postuar nga mergimtar_akoma datė 02 Qershor 2010 - 20:05:

serbia eshte mike jona

qe u shkaterrofte inshallah


 
Trego 19 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.