Forumi Horizont Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 » ... E fundit »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga dylan datė 26 Prill 2012 - 13:24:

pi kafen shikoj diellin qe ehst i mrekullueshem sot e ne ket moment me bie direkt ne fytyre sa mezi arrij te lexoj e shkruaj me ju


Postuar nga Petter datė 26 Prill 2012 - 20:34:

Im kinda working...


Postuar nga dylan datė 26 Prill 2012 - 22:11:

sa hangra nje cop buk me djath gjithmone a ba ushqimi im i perditshem e mora nje birr
adon kush


Postuar nga RAIMONDI datė 27 Prill 2012 - 03:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner
Hm...keshtu eshte jeta, duhet marre si te vjen...ndonjehere!

Tani, te uroj nje dite te bukur dhe me diell (ketu eshte vranet-lageshtire sot ). Ldigjohemi-lexohemi (kismet) neser ne darke
Vajti ora per te shkuar ne punePo mire ore Vizioner --Ti je me dokumenta te regullta --shko ne Shqiperi gjej nje vajze te mire , dhe merre me vete ne Gjermani

Ti ne pune je shume mire, ajo le te rije ne shpi--Dhe do e kalosh jeten per bukuri

_-Por edhe sikur pa dokumenta te jesh , prape lidhu andej nga Shqiperia , te t e gjejne njerezit ndonje vajze dhe pagoji rugen e sille ne Gjermani

--Mos e humb kohen kot , se ti derisa punon me autobuz i ke dokumentat --Ndaj mer kete behar pushimet dhe shko ne Shqiperi

Atje ka vajza plot . _-Zgjidh njeren dhe edhe ate te shkreten e ndihmon por edhe vete shpeton

Hajde tundu....mos ri aty tek kompiuteri....

Kete behar duhet te ikesh patjeter ne Shqipni

_-Me tregonte nje vajze nga Burreli
---.........Vellai i saj ne Tirane po mbushte makinen me nafte ne nje pike karburanti
dhe atje takon nje xhaje nga Vlora --I thote ai vlonjati: Nga je more cun ?-Ky i pergjigjet :Nga Burreli , por jetoj ne Itali
I martuar je , i thote xhaja nga Vlora --Jo i thote , burrelsi .

Atehere xhaja i tha :_Po hajde ore ne Vlore , merr nje cupe se ngelen vajzat pa martuar , beqare tere jeten...


Ndaj edhe ti Vizio , mbathja ne Elbasan dhe merr atje nje elbasanllove qe te rehatosesh....


Postuar nga Vizioner datė 27 Prill 2012 - 17:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI


Po mire ore Vizioner --Ti je me dokumenta te regullta --shko ne Shqiperi gjej nje vajze te mire , dhe merre me vete ne Gjermani

Ti ne pune je shume mire, ajo le te rije ne shpi--Dhe do e kalosh jeten per bukuri

_-Por edhe sikur pa dokumenta te jesh , prape lidhu andej nga Shqiperia , te t e gjejne njerezit ndonje vajze dhe pagoji rugen e sille ne Gjermani

--Mos e humb kohen kot , se ti derisa punon me autobuz i ke dokumentat --Ndaj mer kete behar pushimet dhe shko ne Shqiperi

Atje ka vajza plot . _-Zgjidh njeren dhe edhe ate te shkreten e ndihmon por edhe vete shpeton

Hajde tundu....mos ri aty tek kompiuteri....

Kete behar duhet te ikesh patjeter ne Shqipni

_-Me tregonte nje vajze nga Burreli
---.........Vellai i saj ne Tirane po mbushte makinen me nafte ne nje pike karburanti
dhe atje takon nje xhaje nga Vlora --I thote ai vlonjati: Nga je more cun ?-Ky i pergjigjet :Nga Burreli , por jetoj ne Itali
I martuar je , i thote xhaja nga Vlora --Jo i thote , burrelsi .

Atehere xhaja i tha :_Po hajde ore ne Vlore , merr nje cupe se ngelen vajzat pa martuar , beqare tere jeten...


Ndaj edhe ti Vizio , mbathja ne Elbasan dhe merr atje nje elbasanllove qe te rehatosesh....Pershendetje Raimond,

C'jane keto "dokumenta"?
Pyetet nje Gjerman per keto gjera!?

faleminderit qe me ke kushtuar aq kohe me shkrimin tend, si dhe ne nje fare menyre, perkujdesjen!

Por, ne textin tend, ke prek shume pika-ceshtje qe jane per t'u diskutuar.

Une nuk jam me 99% te ketyra pikave dakort keshtu qe do behet Roman pastaj komenti prandaj po pije ma mire kete Kafen mbas pune rehat kurse, per 1% qe ngel (te pikave), vete vlera 1% eshte e pallogaritshme
Gjithsesi po te shpjegoj: Raimond, Raimond, me ngaterron me Shqiptaret e tjere qe shkojne atje per te marre nje sherbetore (se shoqe jete nuk mund ta quaje Kurre, kur e merr ne ate forme qe thua ti ).
E, une sdua sherbetore, por shoqe jete. Te gatuje di vete (mire keq po jetoj), te laje rrobe (lavatricja) e hekuros i bej me qejf vete etj, etj.
Mbase ato lloj shqiptaresh (meshkuj) qe veprojne ashtu, mund te jene me te lumtur se sa une dhe une ja uroj me gjithe zemer por, ja qe une s'mundem, nuk i pershtatet bindjeve dhe karakterit tim ajo forme lidhje! per mua, ajo forme eshte tregeti dhe une smund ose me sakte, sdua te bej tregeti me jeten e nje tjetre aq me shume me timen!

Raimond, te thashe qe eshte Teme e gjere, dhe mos me ngacmo se filloj Romanin prandaj, po e shkepus ketu ligjeraten dhe po vazhdoj te shijoj Kafen.


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 27 Prill 2012 - 17:46:

Darken.


Postuar nga raid datė 27 Prill 2012 - 17:50:

Shif mos te digjet, se ketu eshte xhan-xhin..


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 27 Prill 2012 - 17:57:

Jo jo nuk digjet, sot jam ashtu si bicim tak-fak..


Postuar nga raid datė 27 Prill 2012 - 18:00:

Ee e kuptoj. Po gatuan me mikrovale sot. Pizza-t behet te mira aty..


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 27 Prill 2012 - 18:08:

Me marrsh te keqen! Thashe qe po e bej darken, jo qe po i bej sehir..

Keta furrat elektrike jane shume here me mire se ata me gas.. Edhe embelsirat me dalin si dikur ne Shqiperi. Do thuash ti qe s'ke nga ta dish se si me dilnin embelsirat ne Shqiperi.. Ke te drejte, po per kete do flasim ne kapitullin e ardhshem. Se s'quhet me tak-fak pastaj


Postuar nga raid datė 27 Prill 2012 - 18:11:

Flm shume qe i the ti ato qe do thosha une..


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 27 Prill 2012 - 18:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha raid
Flm shume qe i the ti ato qe do thosha une..

Me vjen mire qe paskemi te njejtin mendim mbi furrat elektrike


Postuar nga raid datė 27 Prill 2012 - 18:15:

Nuk mund ta thuash me koncize se kaq..


Postuar nga shelgu datė 27 Prill 2012 - 18:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo
Me marrsh te keqen! Thashe qe po e bej darken, jo qe po i bej sehir..

Keta furrat elektrike jane shume here me mire se ata me gas.. Edhe embelsirat me dalin si dikur ne Shqiperi. Do thuash ti qe s'ke nga ta dish se si me dilnin embelsirat ne Shqiperi.. Ke te drejte, po per kete do flasim ne kapitullin e ardhshem. Se s'quhet me tak-fak pastaj


Kujdes se mos djegesh taven pa embelsire qe ben tjeter


Postuar nga Vizioner datė 27 Prill 2012 - 19:38:

Po pjek kofshe pule.


Postuar nga Eria datė 27 Prill 2012 - 19:40:

Hengra darken, qe me lumshin duart


Postuar nga eliz datė 27 Prill 2012 - 19:43:

une po haj pilaf me mish pule,qeka dita e pules sot..si u ngryset njerez?


Postuar nga Vizioner datė 27 Prill 2012 - 19:56:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
une po haj pilaf me mish pule,qeka dita e pules sot..si u ngryset njerez?
Dhe une pilaf po bej. Mbrenda ne furre eshte pula dhe siper po zjene orizi ne tenxhere.

Hajde na befte mire pra dhe, bujrem kush do


Postuar nga dylan datė 27 Prill 2012 - 20:08:

ta dija mos me pas fillu kafen paaaaaaaaah po mir ma len do per darke


Postuar nga eliz datė 27 Prill 2012 - 20:10:

Ke pjata ime mos t`afrohet njeri !

Ah mer Vizioner me kete miresine tende,ia ke pa hajrin miresise?


Postuar nga dylan datė 27 Prill 2012 - 20:12:

vetem prej miresie hekni dor se svejn dicka harrojeni as pjsten sduhet ta ndahs em njeri se te mbeten barku that pastaj


Postuar nga shelgu datė 27 Prill 2012 - 20:14:

Vizio ta kam gjet nusen.


Postuar nga dylan datė 27 Prill 2012 - 20:16:

ca ban per shkusi dhe ti tak fap perrb nje sec te ban me nuse


Postuar nga shelgu datė 27 Prill 2012 - 20:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
ca ban per shkusi dhe ti tak fap perrb nje sec te ban me nuse

E po kjo kojshia jeme keshtu e do burrin se per te gatu nuk din fare


Postuar nga dylan datė 27 Prill 2012 - 20:19:

a ma gjej dhe mu nje burr me gatu se ky i jemi perton e vet une sdi ne fakt di sipas menyres time po princit si pelqen


Postuar nga shelgu datė 27 Prill 2012 - 20:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
a ma gjej dhe mu nje burr me gatu se ky i jemi perton e vet une sdi ne fakt di sipas menyres time po princit si pelqen


Po ti mos ki merak moj loqke se po te mesoj une, tutor privat jam i perkryer.


Postuar nga dylan datė 27 Prill 2012 - 20:24:

valla sdo beje keq po gja spaguj vec gratis po erlle


Postuar nga Vizioner datė 27 Prill 2012 - 20:26:

eliz, as te keqe jo


Postuar nga shelgu datė 27 Prill 2012 - 20:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
valla sdo beje keq po gja spaguj vec gratis po erlle


Po kush pyt per pare o motra jeme.

kafen po ta paguj vete, ti bej gati filgjanin


Postuar nga Vizioner datė 27 Prill 2012 - 20:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
Vizio ta kam gjet nusen.


Per hajer shelgu fol, se pushim jam neser e pasneser.

Me prove e ke?


Postuar nga shelgu datė 27 Prill 2012 - 20:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


Per hajer shelgu fol, se pushim jam neser e pasneser.

Me prove e ke?


Nooo, qfar thu ore, po ty te kena me te mirin e FH.

Ki besim o i pabese.


Postuar nga dylan datė 27 Prill 2012 - 20:43:

tani em ju po me duhet te dal pak per fat te keq


Postuar nga Vizioner datė 27 Prill 2012 - 20:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu


Ki besim o i pabese.
Une jam i kujdesshem, jo i pabese

Megjithate, kur ven ti doren n'zjarr, hyn n'gjynaf t'mos besosh


Postuar nga dylan datė 27 Prill 2012 - 21:57:

sa hangra nje cokollate dhe po po marr nje birr ne sec a don ksuh


Postuar nga Ana1 datė 27 Prill 2012 - 23:26:

Po degjoj muzike ne radion e makines, ketu ne driveway. Jam aq e lodhur, sa pertoj te hy brenda, ku me pret shtepia rremuje! Ne keto momente pervecse te reflectohem se nga vij, s'po mundem t'i servir asgje tjeter vetes.


Postuar nga dylan datė 27 Prill 2012 - 23:40:

sa e marr qe je e din si bej shko shpi hyr mbrenda merr nej kafe te ngrophte aty dhe qetsohu le te behet cte behet kur te ejsh clollur tani shef ca ben

kjo jam une psh


Postuar nga Deb* datė 28 Prill 2012 - 00:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ana1
Po degjoj muzike ne radion e makines, ketu ne driveway. Jam aq e lodhur, sa pertoj te hy brenda, ku me pret shtepia rremuje! Ne keto momente pervecse te reflectohem se nga vij, s'po mundem t'i servir asgje tjeter vetes.

Mua me hipen deshira per pune, pas ores10 te darkes, kur femijet jane ne gjume, se e di qe femijet nuk do ma kthejne permbys.


Postuar nga Glaukus datė 28 Prill 2012 - 00:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu

Nooo, qfar thu ore, po ty te kena me te mirin e FH.

Ki besim o i pabese.eh ku kalova ne vend te katert me duket


Postuar nga Vizioner datė 28 Prill 2012 - 07:34:

Miremengjesi,


Postuar nga cecilia datė 28 Prill 2012 - 07:35:

Miremengjesi Vizo. Hajde e pime bashke kafen apo s'qenka e mire kjo kafja. Te lumshin duart.


Postuar nga Vizioner datė 28 Prill 2012 - 07:37:

Kenaqesi pranija jote, prandaj dhe Kafja doli aq e mire


Postuar nga dylan datė 28 Prill 2012 - 16:37:

po ha


Postuar nga RAIMONDI datė 28 Prill 2012 - 18:15:

Po pi....


Postuar nga dylan datė 28 Prill 2012 - 18:22:

po pi po normal nje cik kjo kur te hy ktu ta dini ose pi ose ha


Postuar nga Amstel datė 29 Prill 2012 - 23:52:

pune...pune..


Postuar nga dylan datė 30 Prill 2012 - 00:43:

pi kafen pra


Postuar nga raid datė 30 Prill 2012 - 06:02:

I bone taksat dylan?


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 30 Prill 2012 - 07:14:

Po i qaj hallet vetes para filxhanit te kafese


Postuar nga dylan datė 30 Prill 2012 - 12:30:

un po pi kafen e po mendoja sa me fat a dikush mor zot dhe emrin ja vendosin neper urime mu as gzuar sme thon eh na iku koha


Postuar nga Arbin datė 30 Prill 2012 - 16:25:

Po pi nje tuborg shfletoj forumin


  Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 » ... E fundit »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.