Forumi Horizont Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 » ... E fundit »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga dylan datė 13 Maj 2012 - 20:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha bruni22


je i sigurt qe je ai piktori qe mbaj mend un!? ka shum mundesi te futet dylan me ermrin tend... ndryshe un se shpjegoj dot


p.s ca po bej? ja po mundohem te kuptoj per ca po flasin dy parafolsit
,so u loll qe as qe merret evsh cbehet tap aie tap un me duket


Postuar nga Piktor datė 13 Maj 2012 - 21:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha bruni22


je i sigurt qe je ai piktori qe mbaj mend un!? ka shum mundesi te futet dylan me ermrin tend... ndryshe un se shpjegoj dot


p.s ca po bej? ja po mundohem te kuptoj per ca po flasin dy parafolsit

Eshte nje teme ketu ne forum, a mund te ndryshoje njeriu per 6 muaj, une them jo. Lexo dylanin dhe do ta besosh, ka jo 6 muaj por 4 vjet qe nuk ndryshon asgje perveē avatarit.

Qe te jemi brenda temes si gjithnje meqe nuk preferoj te dal asnjehere.
Tani tani po qesh me vete se mu kujtua nje shok i femijerise qe mbaroi shkollen 8 vjeēare aty nga klasa e 5/6 per arsye se u be moshe per pune, ke parasysh 16 vjeē. Mbaroi shkollen e nuk mesoi te lexonte. Nje dite ky po na udhehiqte per peshkim ne nje kenete. Ne hyrje te kenetes ishte nje tabele, ndalohet gjuetia e peshkut. I them se eshte e ndaluar te gjuajme peshk, mos e vraj mendjen me tha se ka qene edhe vjet e parvjet kjo tabele. Ecem. Dikund me perpara nje tabele tjeter, une shqyeva syte. Ndal mos kalo! Poligon qitjeje. Zone ushtarake.
Do na vrasim i them une , nuk e lexove tabelen. Sipas tij ishte shkruar ndalohet gjuetia e peshkut edhe ne ate tabele. Je i sigurte qe ka qene dhe vjet kjo tabela? Po e ore njeri se nuk do na vrasin per dy peshq.


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 13 Maj 2012 - 22:32:

Sa llollesh dhe ti o Piktor, kur peshkon peshkon, nuk merresh me gjuhe-lexim o derebardhe.

As une nuk kam ndryshuar shume ne fakt..

Tani po degjoj muzike e po merrem me keto 47 faqet qe kam hapur ne web.


Postuar nga Mon Cherry datė 13 Maj 2012 - 23:32:

no doubt that women are multitask ,
cfare po bej... po degjoj muzik


Postuar nga Glaukus datė 13 Maj 2012 - 23:36:opo pa daupt hic e sakte

aaaaa ca po boj ?? mjuzik edhe icik alchool ( nji gisht ) vertikal


Postuar nga shelgu datė 14 Maj 2012 - 00:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus


opo pa daupt hic e sakte

aaaaa ca po boj ?? mjuzik edhe icik alchool ( nji gisht ) vertikalPer ate carin e dylanit ke ndonje mendim ti Glak, ta sjelle ne fH apo ta mbaje per kojshijen


Postuar nga Glaukus datė 14 Maj 2012 - 00:36:opo ta gzoje rusia dhe komshija .... neve na ka gjet te papergatit dhe na bon dom


Postuar nga shelgu datė 14 Maj 2012 - 00:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus


opo ta gzoje rusia dhe komshija .... neve na ka gjet te papergatit dhe na bon dompo per ndonje careshe si e ke mendjen?


Postuar nga Glaukus datė 14 Maj 2012 - 00:42:
sdo i thoja JO - gjithmon per ti msu pikat e dobta armikes
po Dylan a ka noj pike te dobet ??!!


Postuar nga shelgu datė 14 Maj 2012 - 00:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukussdo i thoja JO - gjithmon per ti msu pikat e dobta armikes
po Dylan a ka noj pike te dobet ??!!


po do e kete nje, po mos ka shume thuaj dhe kush ja kerkon nje e nga nje.
Moter e kemi i duam te miren, prandaj edhe dua ta keshilloj qe te mos i largoje meshkujt


Postuar nga RAIMONDI datė 14 Maj 2012 - 04:39:

Tani sa pashe ne lajme tek tv american CBS ku nje shqiptar nga Mali i zi, i qujtur Gac Filipaj mori sot diplomen e mbarimit te studimeve ne universitetin Columbia, per histori antike , me duket

Ai aty edhe punonte si pastrues i universitetit, por edhe u regjistrua te mesonte ...

WOW ....tani perseri po jep kete Gacin edhe ne nje tv tjeter ,tv NBC

Sic duket gjithe tv american kane dhene kete qoften q e mbaroi studimet ne Columbia university
U ka bere pershtypje te gjitheve

Dekani para se tu shperndante diplomat mbajti nje fjalim prekes ,ku e ngriti ne qiell Gacin per sakrificen e pjerdhur qe beri duke mare diplomen ne universitet

--Ndersa kur une punoja si security ne nje shkolle te mesme , sa e moren vesh ata mesueset qe jam inxhinjer me thane
--Ri ketu te japesh mesim ne matematike, se kemi nevoje .......Por une s'kisha dokumenta te regullta, pa do qendroja
....Edhe security une punoja me dokumenta fallco.....

.Zot na ruaj , s'na u nda fallcua as ne Ameriqi...Sic duket na kane mallkuar


Postuar nga dylan datė 14 Maj 2012 - 23:28:

jam tu hanger do crackers si me than biskota ashu po ket her pa sheqer ,biskota me vegetable me jeshile
e po lexoj ju me kishte marr cik malli


Postuar nga Vizioner datė 20 Maj 2012 - 10:20:

Miremengjesi te gjithve

.


Postuar nga shelgu datė 20 Maj 2012 - 17:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
Tani sa pashe ne lajme tek tv american CBS ku nje shqiptar nga Mali i zi, i qujtur Gac Filipaj mori sot diplomen e mbarimit te studimeve ne universitetin Columbia, per histori antike , me duket

Ai aty edhe punonte si pastrues i universitetit, por edhe u regjistrua te mesonte ...

WOW ....tani perseri po jep kete Gacin edhe ne nje tv tjeter ,tv NBC

Sic duket gjithe tv american kane dhene kete qoften q e mbaroi studimet ne Columbia university
U ka bere pershtypje te gjitheve

Dekani para se tu shperndante diplomat mbajti nje fjalim prekes ,ku e ngriti ne qiell Gacin per sakrificen e pjerdhur qe beri duke mare diplomen ne universitet

--Ndersa kur une punoja si security ne nje shkolle te mesme , sa e moren vesh ata mesueset qe jam inxhinjer me thane
--Ri ketu te japesh mesim ne matematike, se kemi nevoje .......Por une s'kisha dokumenta te regullta, pa do qendroja
....Edhe security une punoja me dokumenta fallco.....

.Zot na ruaj , s'na u nda fallcua as ne Ameriqi...Sic duket na kane mallkuar


Pordhe o Mondi propgande, sikur s'e di.

Ai mbaroi shkollen sic mbarojne te gjithe. Po Columbia eshte 35 mije dollare ne vit dhe te mbarosh histori antike hajde te gjesh pune diku pastaj.
Keshtu qe te rrofte Columbia kur del i zhytur ne borxhe gjer ne gryke.
per math ku e gjen se merr nje rroge mesuesi.


Postuar nga Ana1 datė 21 Maj 2012 - 01:52:

Raimondi ka punuar si security pa fingerprints dhe nje bacground check?! Me cudit fare! Sidomos ne nje institucion shteteror sic eshte shkolla?! E pamundur!!!

Ne asnje menyre nuk ka ligj qe lejon te punosh qofte dhe pastrues shkolle (pa te marre shenjat e gishtave si dhe pa nje background check te rregullt) e ku? Ne ambjente ku behet fjale per jete njerezish. Document fallco? Mah...

Me fal Raimondi, por mos genje kaq rende!


Postuar nga RAIMONDI datė 21 Maj 2012 - 02:01:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ana1
Raimondi ka punuar si security pa fingerprints dhe nje bacground check?! Me cudit fare! Sidomos ne nje institucion shteteror sic eshte shkolla?! E pamundur!!!

Ne asnje menyre nuk ka ligj qe lejon te punosh qofte dhe pastrues pa te marre shenjat e gishtave si dhe pa nje background check te rregullt) e ku? Ne ambjente ku behet fjale per jete njerezish. Document fallco? Mah...

Me fal Raimondi, por mos genje kaq rende!
Anaaaaaa !

Une i kisha dokumentat nje fare kohe pastaj e humba gjyqin , por kur vajta atje si security ata me ben background check -- dhe e pane qe une e kisha nje numer pune , por te skaduar , por kisha numer te regullt social security --
Me pranuan se e kisha rekordin te paster ,ndersa gjithe te tjeret ishin me rekord te cenuar , jo pijanece, jo sherre etj
Ata thoshin qe ishte e veshtire te gjeje me rekord te paster per ate lloj pune

Porse e gjithe kjo, kur isha ne New Jersey --Ndersa ne New York nuk punoja dot ,
se ma thane ata te New Jersit qe atje nuk te lejojne te punosh security me keto dokumenta qe ke ti


Keshtu qe Ana nuk po genjej aspak


Postuar nga Ana1 datė 21 Maj 2012 - 04:01:

Tani po Raimondi, me binde. Dhe te besoj 100%. ))))


Tani sa u shtriva ne krevat, dhe nuk me flihet!


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 21 Maj 2012 - 09:14:

Po degjoj zhurmen e shiut e po pi caj.

Po e provoj me caj sot.. me duket se me shume se sa per kafeine paskam nevoje per nxehtesi filxhani.


Postuar nga Vizioner datė 24 Maj 2012 - 08:14:

Mjesi Forumi

Kush do Kafe, te ngreje doren

p.s. E di qe sdo te doje asnje


Postuar nga eliz datė 24 Maj 2012 - 08:17:

edhe une tu e pi jam.Mirmengjes Vizioner!


Postuar nga Vizioner datė 24 Maj 2012 - 08:19:

Miremengjesi eliz.

Si e ke kaluar keto dite?
Ketu ka fillu vapa e madhe, deri ne 27-30 ka vajtur temp. , po atje ke ty?


Postuar nga eliz datė 24 Maj 2012 - 08:47:

Na ka pare Zoti nga kjo ane.Eshte e shkelqyer koha.360 dite diell.Mund te notosh gjithe vitin po te pelqeu,pervec nje janari e shkurti qe ben pak ftohte.Plazhi ketu ka filluar prej kohesh Vizio,jane nxire shumica c`te thote Eliz.Me te tjerat c`te bejme,qe s`kaperxehet asgje.Bere ndonje banjodielli?


Postuar nga raid datė 24 Maj 2012 - 18:32:

Na co nai garanci te vijme edhe ne andej..


Postuar nga eliz datė 24 Maj 2012 - 20:59:

Kur te duash mo vec do sygjeroja te mos vije kete vit se pritet te plasi lufta,te mos lesh kockat ketu se gjynah


Postuar nga kurt datė 24 Maj 2012 - 21:24:

Po mendoj ku jeton kjo eliz?!


Postuar nga eliz datė 24 Maj 2012 - 21:48:

Qe te doje raid garanci,imagjino,diku ne Hene


Postuar nga Glaukus datė 24 Maj 2012 - 22:00:Raidi ku ta doje garancine - Henen e kam zane vete
ufaaaaaaaaaa ...........


Postuar nga al74 datė 24 Maj 2012 - 22:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus


Raidi ku ta doje garancine - Henen e kam zane vete
ufaaaaaaaaaa ...........
Postuar nga kurt datė 25 Maj 2012 - 00:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
Qe te doje raid garanci,imagjino,diku ne Hene
Florida or san diego?! Saranda!? Ne ndonje ishull jugor grek?!
Nuk di..:p


Postuar nga raid datė 25 Maj 2012 - 01:06:

Eliz, kujdes mos te te haje nai peshkaqen kur te lahesh ne det,,


Postuar nga dylan datė 25 Maj 2012 - 01:37:

po mbaja kryt me dor tu me llimt sdi pse me ka marr uja me duket
kam fillu cik diet sdi pse po kam fillu mu trash dhe une qe mendoja qe sdo me ndollte


Postuar nga eliz datė 25 Maj 2012 - 09:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha raid
Eliz, kujdes mos te te haje nai peshkaqen kur te lahesh ne det,,


mos ki merak,ja do kujdeset Glaukus per mu


Postuar nga shelgu datė 25 Maj 2012 - 17:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz


mos ki merak,ja do kujdeset Glaukus per muPo mos te haje Glaku me eliz dhe kush te ben derman pastaj.


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 25 Maj 2012 - 21:42:

Bobo..

http://www.khanacademy.org/

Meqe eshte dhe ora fiks, po marr leksione onlajn


Postuar nga Eria datė 25 Maj 2012 - 23:26:
Poezi po bej , e kam vendosur gegnisht du me shkrue, Katin me e konkurrue


Postuar nga shelgu datė 26 Maj 2012 - 01:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha EriaPoezi po bej , e kam vendosur gegnisht du me shkrue, Katin me e konkurrue


Q'ka je tuj than oj mice?
Le qe shkodrancja nuk eshte gegnisht


Postuar nga Eria datė 26 Maj 2012 - 09:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu

Le qe shkodrancja nuk eshte gegnisht

Hec e mbushu mendjen shkodranevet pra.


Postuar nga Katilesha datė 26 Maj 2012 - 09:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha EriaPoezi po bej , e kam vendosur gegnisht du me shkrue, Katin me e konkurrueCiu ciu ciu ciu


Shelgush, ēa bojne ti?


Postuar nga raid datė 26 Maj 2012 - 21:44:

Ja po shof kshu gjonash...


Postuar nga Petter datė 27 Maj 2012 - 02:15:

Po shof ncis


Postuar nga Vizioner datė 27 Maj 2012 - 07:16:

Mjesi forumista.


Kafen e keni nga une sot


Postuar nga Glaukus datė 27 Maj 2012 - 22:49:

Citimo citoj ato qė tha raid
Eliz, kujdes mos te te haje nai peshkaqen kur te lahesh ne det,,- mos ki merak,ja do kujdeset Glaukus per mu


Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu


Po mos te haje Glaku me eliz dhe kush te ben derman pastaj.

Postuar nga Vizioner datė 28 Maj 2012 - 06:08:

Mjesi popull


Postuar nga shelgu datė 28 Maj 2012 - 18:22:

Ja kete


Postuar nga raid datė 28 Maj 2012 - 18:26:

who let the dogs out?


Postuar nga shelgu datė 28 Maj 2012 - 18:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha raid
who let the dogs out?


Yep.

Ai i treti eshte me i rrezikshmi.


Postuar nga Vizioner datė 28 Maj 2012 - 18:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
Ja kete

shelgu, kush del i pari, te veme na nji bast?


Postuar nga Vizioner datė 29 Maj 2012 - 07:51:

Duke pire Kaffeen, shijoj diellin qe hyn nga dritarja.


Postuar nga bruni22 datė 30 Maj 2012 - 18:58:

ur me kurp'na ja kte po bej


Postuar nga shelgu datė 30 Maj 2012 - 19:37:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner

shelgu, kush del i pari, te veme na nji bast?


Jo baste se na futet sherr. Jane pune te paudhit keto.
Visio ke bere gje apo hiq?


  Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 » ... E fundit »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.