Forumi Horizont Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga RAIMONDI datė 12 Tetor 2012 - 18:32:

Kisha besim vetem tek Cani dhe ai shenoi .......

Meha i Kosoves eshte Lojtari me inteligjent i Shqiperise -- ai e dha topin


Postuar nga shelgu datė 13 Tetor 2012 - 22:59:

Bobo nigjova ca sekonda ato repet me siper.
Yak.


Postuar nga lule datė 14 Tetor 2012 - 15:21:

SI PERFUNDIM S'EST LA VIE..


Postuar nga BIONDIA datė 14 Tetor 2012 - 19:53:

po shijoj nje gote caji e po pres te me vije gjumi.


Postuar nga RAIMONDI datė 15 Tetor 2012 - 18:32:

Une jam gomar fare __

Para nje muaji me flet nje komshije ketu -hi jam filanka . Ok i thashe , Une jam ..filani
Ajo s'e degjoi mire dhe erdhi afer me pyeti si te quajne ..Edhe ja thashe, por isha komplet tere nerva se isha zene ne pune..... dhe nuk e vura re kete si ishte

............Tani sa erdha ne shpi e shof kete maje bicikletes me te shkurtera ......Me ra te fiket ...

Kishte nje kofshe skandaloze . si peshkaqen ... --O zot thashe ..I hodha nje kunj Vlore, , ajo qeshi,..por filmi ishte djegur/...

Thash me vete ;Po une Ca gomari jam , si nuk ja vura veshin kesaj ?

Kur nuk e ke mendjen te vjen zogu tek goja dhe te iken...


Postuar nga Piktor datė 15 Tetor 2012 - 19:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
Une jam gomar fare __

Para nje muaji me flet nje komshije ketu -hi jam filanka . Ok i thashe , Une jam ..filani
Ajo s'e degjoi mire dhe erdhi afer me pyeti si te quajne ..Edhe ja thashe, por isha komplet tere nerva se isha zene ne pune..... dhe nuk e vura re kete si ishte

............Tani sa erdha ne shpi e shof kete maje bicikletes me te shkurtera ......Me ra te fiket ...

Kishte nje kofshe skandaloze . si peshkaqen ... --O zot thashe ..I hodha nje kunj Vlore, , ajo qeshi,..por filmi ishte djegur/...

Thash me vete ;Po une Ca gomari jam , si nuk ja vura veshin kesaj ?

Kur nuk e ke mendjen te vjen zogu tek goja dhe te iken...

Ouu qysh kur qenka bere kaq keq per vajza!
Shelgu ti qe kerkon ti gjesh nuse Kurtit pse nuk i gje nje Raimondit.


Postuar nga shelgu datė 15 Tetor 2012 - 19:24:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Ouu qysh kur qenka bere kaq keq per vajza!
Shelgu ti qe kerkon ti gjesh nuse Kurtit pse nuk i gje nje Raimondit.


E? The gje zotrote? Kurtit dua t'i gjej nuse qe ta largoje nga kumari.

Mondi eshte flori, qe nuk me ka asnje ves quni fare.


Postuar nga Piktor datė 15 Tetor 2012 - 19:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu

E? The gje zotrote? Kurtit dua t'i gjej nuse qe ta largoje nga kumari.

Mondi eshte flori, qe nuk me ka asnje ves quni fare.

Po kete them dhe une , keshtu si po vene punet edhe Raimondi do marre ndonje rruge te keqe.
Hajt sa je ne kohe.


Postuar nga shelgu datė 15 Tetor 2012 - 19:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Po kete them dhe une , keshtu si po vene punet edhe Raimondi do marre ndonje rruge te keqe.
Hajt sa je ne kohe.Nuk quhet rruge e keqe me te shku menja o Piktor.
Perendia prandaj ta jep gjene dhe te merr mendjen, ja kshu.


Postuar nga kurt datė 15 Tetor 2012 - 21:22:

Haha shelgo, ke fol si avokat i persosur i njerzve horny

Desha te shkruaj ke tema "thoughts" ne lidhje me "kumarin" sepse kam lozur nga eshtuna ne dark deri te djelen ne dark ne nje tavoline plot 24 ore.
Kuptohet qe marr pushime te vogla to my car smoking some weed at times

Tani jam zgjuar dhe po pij nje caj dhe cigare..
Si do qe te analizohet/perceptohet kjo forma e kumarit tim une e pranoj ashtu sic eshte.
Tani ndjehem i lehte, stomakun flat, ngaqe skam ngrene shume gjithcka ka nje dhoj shijeje pasi truni shkon ne rollercoster rights for e long period of hours.
Thjesht duket sikur ecen ne pupla dhe i perket nje dimensioni tjeter so to speak.
Shkon ne starbucks te marresh nje caj, gjithe kto njerzit normal ne laptops apo duke shkuar ne pune te duken waste of time,

Edhe pasi kam humb, imagjinoje kur fitoj! Nejse, fuck it:p nuk po kam frymzim..


Postuar nga shelgu datė 16 Tetor 2012 - 00:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
Haha shelgo, ke fol si avokat i persosur i njerzve horny

Desha te shkruaj ke tema "thoughts" ne lidhje me "kumarin" sepse kam lozur nga eshtuna ne dark deri te djelen ne dark ne nje tavoline plot 24 ore.
Kuptohet qe marr pushime te vogla to my car smoking some weed at times

Tani jam zgjuar dhe po pij nje caj dhe cigare..
Si do qe te analizohet/perceptohet kjo forma e kumarit tim une e pranoj ashtu sic eshte.
Tani ndjehem i lehte, stomakun flat, ngaqe skam ngrene shume gjithcka ka nje dhoj shijeje pasi truni shkon ne rollercoster rights for e long period of hours.
Thjesht duket sikur ecen ne pupla dhe i perket nje dimensioni tjeter so to speak.
Shkon ne starbucks te marresh nje caj, gjithe kto njerzit normal ne laptops apo duke shkuar ne pune te duken waste of time,

Edhe pasi kam humb, imagjinoje kur fitoj! Nejse, fuck it:p nuk po kam frymzim..


Prandja dua te te martoj qe te mbledhesh mendjen.

So my friend, si thua? Te te gjej nej nuse qe te ta mbledhe rripin?
;P


Postuar nga Deb* datė 16 Tetor 2012 - 00:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
Une jam gomar fare __

Para nje muaji me flet nje komshije ketu -hi jam filanka . Ok i thashe , Une jam ..filani
Ajo s'e degjoi mire dhe erdhi afer me pyeti si te quajne ..Edhe ja thashe, por isha komplet tere nerva se isha zene ne pune..... dhe nuk e vura re kete si ishte

............Tani sa erdha ne shpi e shof kete maje bicikletes me te shkurtera ......Me ra te fiket ...

Kishte nje kofshe skandaloze . si peshkaqen ... --O zot thashe ..I hodha nje kunj Vlore, , ajo qeshi,..por filmi ishte djegur/...

Thash me vete ;Po une Ca gomari jam , si nuk ja vura veshin kesaj ?

Kur nuk e ke mendjen te vjen zogu tek goja dhe te iken...

Rai, kur pershkrove kembet skandaloze si te peshkaqenit, mendova se do thoshe sa me fat jam qe nuk ja vara, kurse ti e mbyll me "Cfare gomari jam!" Ce do ate me kembe peshkaqeni o derbardh, gjej ndonje me kembe ngjale.


Postuar nga RAIMONDI datė 16 Tetor 2012 - 00:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*
Rai, kur pershkrove kembet skandaloze si te peshkaqenit, mendova se do thoshe sa me fat jam qe nuk ja vara, kurse ti e mbyll me "Cfare gomari jam!" Ce do ate me kembe peshkaqeni o derbardh, gjej ndonje me kembe ngjale.


Thashe Kofshet i kishte si peshkaqen, SE AJO ISHTE ME PANTALLONA SHUME TE SHKURTERA FAREEE
--Me pelqyen i kishte shume te bukura .....me leshoi goja lengelol

Ndaj, Lem aman se jam bere te djeg veten , mbase e merr parasysh Sala


Postuar nga Deb* datė 16 Tetor 2012 - 00:43:

Mos i humb shpresat Ray! Ji kembengules si Sala. Kete veti ja pelqej.


Postuar nga lorie datė 16 Tetor 2012 - 04:46:

Po degjoj Trinidadian music---yeahhh i love this one

http://www.youtube.com/watch?v=MySuJsUc4gY

dance time!!!


Postuar nga RAIMONDI datė 16 Tetor 2012 - 05:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*
Mos i humb shpresat Ray! Ji kembengules si Sala. Kete veti ja pelqej.

Eh ja te shofim tani....


Postuar nga eliz datė 16 Tetor 2012 - 10:15:

E mo se te te gjithe ka ndodh por jo esell mos u merzit Raimondi


Postuar nga Piktor datė 16 Tetor 2012 - 12:10:

Po rri kot.
Kriza ka mberthyer gjithandej Italine, punojme me orar te reduktuar.


Postuar nga cecilia datė 16 Tetor 2012 - 17:05:

Po pres dike.


Postuar nga RAIMONDI datė 16 Tetor 2012 - 17:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Po pres dike.


Oh, mos !!


Postuar nga RAIMONDI datė 16 Tetor 2012 - 17:11:

Jemi ne ethe per dneshjen e sotme Albania & Slovenia -


Tani po shof tv sportiv ku flet per Brazil 2014


Postuar nga RAIMONDI datė 16 Tetor 2012 - 17:23:

Tani po shof nje reklame futbolli tek tv amerikan _-Por eshte shume e bukur, emocionuese

Po Flet tv per te gjitha ekipet e Europes, po ri ne pritje per nddonje gje per Shqiperine.....


Postuar nga AngelDevil datė 16 Tetor 2012 - 17:24:

jam tu pi 1 raki per shpirt te enverit


Postuar nga RAIMONDI datė 16 Tetor 2012 - 17:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
jam tu pi 1 raki per shpirt te enverit


hahahahahahahaaha --Sa ma di piken e dobet kjo dreq ..

Te befte mire !


Postuar nga AngelDevil datė 16 Tetor 2012 - 17:36:

ja po lej dhe 1 skenderbe kartmonedhe per te bo qoken tamam mondo lol


Postuar nga RAIMONDI datė 16 Tetor 2012 - 19:53:

Po sof ndeshjen Albania -Slloveni, tek gazeta Panorame ..................Hymni yne u kendua nga nga 4 kengetare ku ishte dhe Kastriot Tusha ,,.ishte shume emocionues ....

I uroj fitore cunave tane......


Postuar nga BIONDIA datė 16 Tetor 2012 - 20:33:

Mondi e beme golin po lozim mire. Ishalla bejme dhe te dytin.


Postuar nga Ana1 datė 19 Tetor 2012 - 02:15:

po shoh fundin e nje filmi tek LMN.


Postuar nga RAIMONDI datė 19 Tetor 2012 - 04:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
ja po lej dhe 1 skenderbe kartmonedhe per te bo qoken tamam mondo lol


Nje minute ketu :..Skednerbeu eshte 10 mijeshe me duket ..???

Po Qoke ca domethene _Se une e di qe ne Kolonje, Qoka ishte nje lloj zogu me sa me kujtohet ............Apo jo, ate zog e quanin Qofka ..


Tani kuptimi aty tek Qoka ,ku thua ti o Angel-devil , eshte qe te ..besh adetin ,...??


Postuar nga RAIMONDI datė 19 Tetor 2012 - 04:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA
Mondi e beme golin po lozim mire. Ishalla bejme dhe te dytin.


Thuaj shyqyr qe beme 1 gol, se dy nuk bejme dot ne jo, _ Por lozem shume me mire se sllovenet_

Po shqyyr qe fituam se sllovenet ishin fryre shume e deklaronin qe do marim 3 pike en Tirane ...


Postuar nga RAIMONDI datė 19 Tetor 2012 - 05:12:

_________Teksa po shkruaja ketu shof ne tv tek CBS ," Late show with David Letterman" , paska ardhur i ftuar Presidenti i USA Barack Obama .....


Keto programet e Late night SHow jane me humor dhe ky David Letterman qe ka humor inteligjent
eshte i majte hahahahaha , dhe e ngacmon shume Romneyn....

_-Salla po therret me te madhe

Ky program e ka humorin duke folur per gjera serioze , dhe midis tyre futen edhe te batuta humori

Tani ky drejtuesi i emisionit duke bere humor dhe duke stigmatizuar Romneyn hahahaha ,


Ky Lettermani eshte shume kunder republikaneve , dhe tani i jep mundesi Obamaes duke permendur gafat e Romneyt qe ta diskretitoje Romneyn


Postuar nga Piktor datė 19 Tetor 2012 - 14:43:

Asgje, kriza ka hyre keq. Ne 12 mbaruam pune.


Postuar nga BIONDIA datė 19 Tetor 2012 - 19:10:

Mbas shume muajsh po bej gjasme sikur po punoj po skam fare deshire .


Postuar nga ~Enigme~ datė 19 Tetor 2012 - 21:06:

Po bej sikur punoj duke ju pergjigjur kurtit...


Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
mos ik!

Si urdheron!


Postuar nga kurt datė 19 Tetor 2012 - 21:51:

Dite te mbare ne pune ju puntoret se une tani do shkoj tja fus gjume.
Eshte ora rreth 2 e mbasdites dhe akoma skam shku me fjet. (sa erdha ne shpi para pak kohe faktikisht:p)


Postuar nga shelgu datė 21 Tetor 2012 - 16:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
Po bej sikur punoj duke ju pergjigjur kurtit...Si urdheron!


Keto syte e perlotur mor zot sesi te bejne melankolik.


Postuar nga ~Enigme~ datė 21 Tetor 2012 - 16:57:

Te bejne syte.


Postuar nga shelgu datė 21 Tetor 2012 - 16:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
Te bejne syte.

Ndofta, nuk jam kondra.


Postuar nga RAIMONDI datė 22 Tetor 2012 - 01:37:

Po degjoj nje emision tek CNN , per prodhimin e energjise elektrike

Aty thuhet se Danimarka eshte prodhuesja me e amdhe e energjise elektrike nepermjet Eres.

Pothuaj e prodhon shumicen dermuese te energjise se saj nga Mullinjte eres te vendosur ne ishuj

Kjo eshte nje shembull i mire per Shqiperine

Gjermanet perdorin shume enrgjine solare --por nuk ze as 3% ne prodhimin e energjise elektrike atje

Mirpo shteti ka vedosur stimuj per qytetaret per prodhimin e energjise solare_____-Edhe kjo metode eshte shume e mire per Shqiperine qe ka djell gjithe vitin

Flet per Francen qe prodhon energji nga berthamoret etj


Postuar nga RAIMONDI datė 23 Tetor 2012 - 01:55:

Ne pritje per te pare debatin e madh ..


Tani per 2-3 minuta fillon debati prsidencial midis Obames dhe Romney .....

e drejton debatin nje gazetar i vjeter i tv, Bob Schiffer , for CBS television

Tv tani po tregon grate e tyre , dhe duket qe ato rijne si mbi gjemba .....

Ky debat do zhvillohet kryesisht per politken e jashteme .....


Postuar nga RAIMONDI datė 23 Tetor 2012 - 03:45:

Debati presidencial sapo mbaroi ..............Une pashe njecike fillimin dhe fundin

Romney e beri shume te bulur mbylljen, _Me aq sa pashe une Obama u tregua pakez i paturpeshem ne kete debat , dhe u tregua shume i ashper me Romneyn ,por Romney u tregua me fisnik ne perplasje me Obamen , dhe biles Romney i tha Obames : ...... eshte mire te flasesh per te ardhmen se sa te flasesh kunder meje .......

Obama nuk me pelqeu mua , sepse perdorte nje menyre arsyetimi te thjeshte per te goditur Romneyn, ..........

__Ne kete debat Obama e dominoi , por menyra e dominimit ishte pakez vulgare , dhe e pandershme
dhe amerikanet nuk e pelqejne kete lloj menyre te foluri te pamoralshme edhe kur e drejta eshte ne anen tende


Sipas meje nga menyra si fliste Romney qendronte me larte ,Bente arsyetim shume inteligjent me thellesi mendimi ...

.Obama dukej me shume infantil ne arysetim , siperfaqsor
, pavaresisht se e drejta ishte ne anen e tij........

Por Romney eshte i pabese ne ekonomi, ....

Nje gje ishte qe ne kete debat Romney dukej shume i permbajtur dhe miqesor,
ndersa ne debatin e mepareshem ROMNEY ISHTE JASHTEZAKONISHT ARMIESOR ,
Shpreja e tij e fytyres rezatonte urejtje per Obamen
Ndersa sot Romney dukej shume firendly , nderkaq qe Obama dukej shume skifter.......

Romney eshte i afte por ai genjen , nuk i zihet bese _-Ne pergjithesi te gjithe republikanet genjejne


Postuar nga Fajtori datė 23 Tetor 2012 - 15:20:

Ti dhe thua ke pare vetem fundin e fillimin dhe jep gjykime te pergjithshme si shkoi debati.

Obama ishe me agresiv qofte ne kete debat qofte ne te kaluarin, gati mund te dukej sikur kish kapadajllek. Por ishte vite drite me lart se Romney ne gjykim. Romney dallohej qe perdorte shprehje propagandistike te pilotuara. Psh i kane thene "mos thuaj po u bera president, thuaj kur te jem president". Dhe perdorte te njejten shprehje vazhdimisht (taktike e ulet per "persuasion"). Ne pergjithesi dallohej qe Obama ishte vetvetja, kurse Romney mundohej te ishte ai qe nuk eshte. Romney kishte fjalor te varfer dhe argumenta te vjetra, Obama me i zoti ne fjalor dhe pershtatej me argumenta te fresketa. E vetmja pike qe Obama ngeli keq ishte kur kundershtari i permendi se ne nje vizite kish thene se Amerika ka bere gabime, gje qe nuk eshte e pranueshme per masen e injoranteve qe votojne ne Amerike. Po dhe aty Obama doli mire nga situata sepse permendi kredibilitetin si argument, vetem se nuk e spjegoi mire qe ta kuptojne injorantet. Psh nje njeri ose shtet qe nuk pranon kurre se ben gabime nuk ka kredibilitet ne shoqeri. Amerika ishte ne pikat me te uleta te kredibilitetit boteror kur e la Bushi, ndersa Obama po ben te njejten politike hegjemoniste amerikane por duke rregulluar kredibilitetin neper bote. Psh po genjejne rendshem mbi situaten ne Siri, kane mbush mediat me propagande qeveritare qe te bindin opinionin se duhet ti bien Sirise. Shumica e qytetareve perendimore e besojne dhe askush se ve ne dyshim qe gjithe keto jane genjeshtra (ndryshe nga koha e Bushit kur dukej sheshit genjeshtra). Obama punon nen rrogoz pa prishur kredibilitetin, Romney kerkon te rrise buxhetin e ushtrise dhe te beje luftra, gje qe mund te coje vendin ne katastrofe qofte nga ana eknomike, qofte ushtarake, me Rusine qe i rri te koka dhe nuk le qe Amerika ti vere zjarrin botes Arabe duke bind injorantet brenda shtetit se "duhet ti biem".


Postuar nga RAIMONDI datė 23 Tetor 2012 - 15:35:

Une kam pare fillimin dhe fundin __-Por Romney kur flet eshte shume bindes, karizmatik , me arsyetim te thelle
Flet ne menyre shume presidenciale , por ka te meten se ai eshte extremist i djathte ,pavaresisht se hiqet si i moderuar

Ai e ndryshon mendimin , eshte tip qe nuk i zihet bese .Romney e ndryshon mendjen shume shpejt dhe shkon tek ekstremi i djathte

Une nuk jam pro Romneyt , por sic thashe ai flet shume here me mire se Obama,
Te imponon respekt arsyetimi i tij

Obama i ka te gjitha ne favor te tij, dhe nuk di te flasi , ai nuk di te mbroje vet veten

Sipas meje Obama eshte nje politkan shume superficial ne arsyetim , por kam pershtypjen qe Obama mund te fitoje , se eshte me i besueshme ne politken e brendeshme se Romney
Megjithse ne poltiken e jashteme Obama eshte nje Idiot _-Ben muhabete qesharake
Si ne rastin kur i tha Presidnetit Rus : qe ...sa t embaroje zgjedhjet dhe do jem me i lire ......__Ketu u diskretitua fare..


Postuar nga RAIMONDI datė 23 Tetor 2012 - 15:43:

Rita e buxhetit ushtarak te USA nuk con ne luftera, por mban ekuilibrin e kesja bote ,
duke mos lejuar Ruset dhe Kinezet te krijojne avantazhe ushtarake

Psh ,Romney tha qe Rusia eshte armiku yne kryesor STrategjik, ndersa Obama nuk e kuptonte aspak se cfare donte te thoshte Romney, por ulerinte per Lindjen e Mesme dhe Iranin

Obama duke mos vendos raketar ne Poloni e ka bere politken e jashteme ruse me agresive ne arenen nderkomebtare, saqe Presidenti i Polonise e shau Obamen i tha :Frikacak

__Ndersa Romney tha qe keto raketa duhen vendosur atje, dhe kjo do ishte nje gje shume e mire edhe per ne ,se raketat aemrikane ne Poloni frenojne arrogancen ruse ne Europe, dhe arogancen serbe ne Ballkan


Postuar nga shelgu datė 23 Tetor 2012 - 19:44:

Fajtori me pelqen ne menyren si i kap keto probleme.

Fjalori i Obames eshte i nje niveli me te larte. Ai perdor ne oratorite e tij fjale qe jane te nivelit te anglishtes se Oksfordit, gje qe e ben shume te pelqyer ne politiken e jashteme. (njerzit shohin edhe kete gje).

Romni me ngjet me nje predikues tipik fetar, i cili perserit te njejtat gjera edhe pse shume prejtyre nuk i beson edhe vete.

Pozicioni qe ka marre kohet e fundit eshte diskutuar neper medja dhe para debatit nje reporter arriti qe te thoshte: Ve bast qe Romni kur te flase per luften e Afganistanit do te thote qe do t'i terheq trupat me 2014.

Kjo pozite eshte e zgjrdhur me kujdes nga republikanet: Fito zgjedhjet duke perdorur cdo lloj taktike, pastaj dime vete si nuserojme.

Dihet qe pozicioni i republikaneve eshte shume me i djathte se qendrimi i Romnit ne muajt e fundit.

Shpesh te vinte keq kur e shihje se dukej sikur thoshte: ore po leme ore te fitoj se jam plak njeri


Postuar nga RAIMONDI datė 23 Tetor 2012 - 19:46:

Ca tha Obama nga Anglishtja e Oxfordit , se jam kurioz ?


Postuar nga RAIMONDI datė 23 Tetor 2012 - 19:48:

Po shof Mancetser United vs Braga .............Sapo beri gol Braga , qe ne minuten e 2-te


Postuar nga Fajtori datė 23 Tetor 2012 - 20:25:

Eshte teper kollaj te dallosh fjalorin e dikujt. Sidomos ne debate te tilla televizive ku nuk dihet cfare do thote tjetri (ndryshe nga intervistat e pergatitura). Obama dallohet qe eshte shume me i afte nga ana gjuhesore. Romney flet anglishten gati gati si une (non mother toungue), me fjalor te ngushte dhe perserites


Postuar nga Piktor datė 23 Tetor 2012 - 21:18:

Po lexoj temen , Obama versus Romney


Postuar nga shelgu datė 23 Tetor 2012 - 21:48:

Shpesh edhe Obama e ul nivelin e fjaleve dhe duket si zezak jugor, por ne pergjithesi me pelqen fjalori qe perdor. Degjova nje fjalim ne nje auditor me studente te juridikut. Bukur fort.

Romni? Nuk e di sa i afte eshte. keta mormonet perdorin sistemin e mbyllur te ekonomise. Blejne tek njeri tjetri dhe ju shesin te gjitheve.

Romni flat shpesh per bamiresirat qe ka bere. OK, por ne mormone vetem.

Une i jap pike atij qe dergon ndihma ne Afrike, por aspak atij qe jep nje te dhjeten per kishen apo xhamine e sektit te tij fetar.

Do lexoj tani kete se me beri kurioz

http://en.wikipedia.org/wiki/Book_of_Mormon


  Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.