Forumi Horizont Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga Glaukus datė 23 Tetor 2012 - 22:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
Shpesh edhe Obama e ul nivelin e fjaleve dhe duket si zezak jugor,

http://en.wikipedia.org/wiki/Book_of_Mormon
pse me osht duk biond ??!!


Postuar nga RAIMONDI datė 23 Tetor 2012 - 22:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Eshte teper kollaj te dallosh fjalorin e dikujt. Sidomos ne debate te tilla televizive ku nuk dihet cfare do thote tjetri (ndryshe nga intervistat e pergatitura). Obama dallohet qe eshte shume me i afte nga ana gjuhesore. Romney flet anglishten gati gati si une (non mother toungue), me fjalor te ngushte dhe perserites


Po ca thu ore ?

Obama nuk flet dot pa telepropter --eshte komplet hajvan _ Ai eshte i papregatitur per punen qe ben ,
Po te mos i kete te shkruara ne ekran perpara, ai nuk flet dot , se nuk flet dot pa leter....

Obama i ka te gjitha ne favorin e tij dhe ai flet si njeri i ruges, me fjalor shume te varfer, me menyre arsyetimi te ceket fare --Sidomos ne politiken e jashteme ai eshte beter fare

Ai u diskretitua me ate qe beri me ruset,


Ndersa Romney flet shkelqyer ore, ai flet tamam si President -Ka thellesi mendimi dhe largapmesi ne politke n e jashteme

Biles Romney edhe ne ekonomi kishte plan si do vepronte, ndersa Obama nuk paraqiti ndonje plan, sic thone keta ketu

Romney e shkeli njecike ne debatin e dyte , ku u duk urrejtja e tij per Obamen , ne moment qe po e pyste Obamen per vrasjen e Ambasadorit amerikan ne Libi
Aty pamja e fytres se tij shprehte urrejtje per Obamen , por ne debatin e 3-te , e korigjoi nuk shprehte ne fytyre urejtje , Ishte Oabama qe e shprehte urejtjen

Obama nuk kuptonte ca ishte armiku gjeo-strategjik , kur i tha Romney qe Rusi eshte armiku jone Kryesor gjeostrategjik ....

_-Obama eshte komplet superficial kur diskuton or vella, por ka avantazhin se eshte ne krahun e pozitives .........

Por do e kete te veshtire , se nuk ishte bindes aspak per te fituar , ndersa Romney duke qendruar paksa i terhequr dhe duke folur pa tendnence dhe me rjdheshmeri per politken e jashteme , ka shume mundesi te fitoje

Nejse , tani kjo eshte edhe pune shije xhanem .....


Postuar nga shelgu datė 24 Tetor 2012 - 00:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI


Po ca thu ore ?

Obama nuk flet dot pa telepropter --eshte komplet hajvan _ Ai eshte i papregatitur per punen qe ben ,
Po te mos i kete te shkruara ne ekran perpara, ai nuk flet dot , se nuk flet dot pa leter....

Obama i ka te gjitha ne favorin e tij dhe ai flet si njeri i ruges, me fjalor shume te varfer, me menyre arsyetimi te ceket fare --Sidomos ne politiken e jashteme ai eshte beter fare

Ai u diskretitua me ate qe beri me ruset,


Ndersa Romney flet shkelqyer ore, ai flet tamam si President -Ka thellesi mendimi dhe largapmesi ne politke n e jashteme

Biles Romney edhe ne ekonomi kishte plan si do vepronte, ndersa Obama nuk paraqiti ndonje plan, sic thone keta ketu

Romney e shkeli njecike ne debatin e dyte , ku u duk urrejtja e tij per Obamen , ne moment qe po e pyste Obamen per vrasjen e Ambasadorit amerikan ne Libi
Aty pamja e fytres se tij shprehte urrejtje per Obamen , por ne debatin e 3-te , e korigjoi nuk shprehte ne fytyre urejtje , Ishte Oabama qe e shprehte urejtjen

Obama nuk kuptonte ca ishte armiku gjeo-strategjik , kur i tha Romney qe Rusi eshte armiku jone Kryesor gjeostrategjik ....

_-Obama eshte komplet superficial kur diskuton or vella, por ka avantazhin se eshte ne krahun e pozitives .........

Por do e kete te veshtire , se nuk ishte bindes aspak per te fituar , ndersa Romney duke qendruar paksa i terhequr dhe duke folur pa tendnence dhe me rjdheshmeri per politken e jashteme , ka shume mundesi te fitoje

Nejse , tani kjo eshte edhe pune shije xhanem .....


Obama eshte pedagog o Mondi. Keta jane mesuar te flasim me ore te tera kur dine perse flasin.

Po ke te drejte qe eshte pune shije. Te ishte ifije ma pak abronzato


Postuar nga Glaukus datė 24 Tetor 2012 - 00:51:
aoooo nuk ka mo brightnees televizjori

le qe kush po e """""" me shiku Objamen .... un jom tu pa Johaniterin per veteedhe ke e gjashta Shelgo


Postuar nga Fajtori datė 24 Tetor 2012 - 01:19:

O c'me kujtoi Glaku. Mondi tamam kshu gjykon, i rrit ndricimin televizorit e thote kjo eshte e bardhe, fantastike, pastaj i ikin dritat e thote kjo eshte e zeze. Ne fund fare eshte psikolog safi, domethene nuk di asnjehere te parashikoje gje, por i gjen spjegim gjerave qe ekzistojne. Tip Obama nuk di te flase por eshte ne kahun pozitiv, kshu qe spjegohet pse fiton.

E arturm, e shikon qe Mondi e ka bere vertet te Kristali shkollen? Obama flet si hajvan kurse Romney eshte i gojes. Pastaj Berisha eshte inteligjent dhe Enveri njeri i mire. Rriti ndricimin, uli kontrastin, ec perpara te cafsha ballin.


Postuar nga RAIMONDI datė 24 Tetor 2012 - 01:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu

Obama eshte pedagog o Mondi. Keta jane mesuar te flasim me ore te tera kur dine perse flasin.

Po ke te drejte qe eshte pune shije. Te ishte ifije ma pak abronzatoEshte pedagog Obama ? Epo prandaj nuk eshte per kete pune ky lumadhi

Obama ne debatin e pare la nam , dukej si nje nxenes katramadh__Ai po te ishte pakez orator duhej te fliste ne ,mbrojtje te vetes se tij , dhe te politikave te tij
Kurse ai nuk fliste fare, por vetem shikonte letrat kur Romney e shkateronte me akuza

Edhe keta humorsitet e Late night show qe jane te gjithe demokrate po benin humor me Obamen

Letterman ne shown e tij tha : ...po mund te vish ketu tek une e te rish pa folur , se flas une, ose mund te shkosh ne nje show tjeter dhe prape nuk ka nevoje te flasesh ti se flasin te tjeret......por kur shkon ne Debat me kundershtarin
duhet te shkosh i pregatitur se te thone i pa afte, pastaj

Dmth edhe Ky Letterman qe e mbron jashtezakonisht shume Obamen , edhe ky e kritikoi ashper

Nje njeri qe esht eorator , edhe kur eshte i papregatitur di te flasi e te dali nga situata, __Ndersa Obama ishte nje turp i gjalle ne debatin e pare


__Edhe menyra si komunikoi me presidentin rus , ishte komplet foshnjarake , dhe fyese per Popullin amerikan __Ja tha ky Romney

Pastaj ne debatin e3-te akuzat qe i bente Obama Romneyt ishin me nje arsyetim bajat fare

PSh Obama i tha Romneyt : Ti ke thene qe armik kryesor i joni eshte Rusia , dhe jo Irani dhe talebane

Romney ju pergjigj krye bukur :__Une kam thene qe Rusia eshte armiku yne numer 1 , Gjeostrategjik, ...Ndersa Obama nuk po e kuptonte dhe vazhdonte ti thoshte qe eshte Irani armiku yne numer 1, dhe gjerat me Rusine kane ndryshuar

Athere Romney i tha : Rusia nuk ka ndryshuar sepse ajo reshtohet ne politken e saj te jashteme gjithmone me perfaqsuesit e terorizmit , _-Pra vertet armiky jone i tnaishem eshte Irani dhe Talebanet , por Rusia esht enje fuqi qe qendron gjithmone pro ketyre


Pra Obama bente nje debat kot , per dicka qe nuk kish kuptim, dhe mundohej te fitonte pike me nje arsyetim semplist dhe te ceket qe le shije te hidhur tek degjuesit se e tregon shume te papjekur per rolin e presidnetit

Nejse une thashe , Gjerat jane ne favor te Obamaes, por ai nuk eshte ne lartesine e detyres
Romney flet tamam si burre shteti , si Commander in chief

Mua ai nuk me pelqen _-Siipas meje ai s'ka nivel fare
Atehere Romney i tha __Ruset jane armiku jone gjesotrATEGJIK,


Postuar nga RAIMONDI datė 24 Tetor 2012 - 02:38:

Tani sa do filloje nje ndeshje e Realit me Celta vigon ne stadiumin Bernabeu ....
Po sa i bukur ky stadium mor ja q..... zotin !

Ja nje stadium te tille ta kishin ne Tirane do ishte gje shume e bukur

Eshte kenaqsi te shkosh ne stadium , edhe per nje ndeshje koti

O zot si duket fusha si qylym......

Te shton jeten vetem duke pare barin e fushes .....

DO shtoja edhe kete : ..Ky ekipi i Celta Vigos ka ne fanelle reklamen e Citroenit

Une kam pas makine Citroen ne Vlore , ishte makine e shkelqyer _-SHume e rehatshme dhe shume moderne \\Te udhetoje me te nga Vlora ne Tirane , ne fund te udhetimit nuk kishe lodhje fare.....

Ishte shume makine e mire --Edhe ajo nuk nisej pa u ngritur makina ne lartesine e duhur

Por nuk ishte per ne Shqiperi, se nuk dinin ta riparonin kur kishte defekt--Ishte cdo gje hidraulike
Kasetofonin e kishte Clarios , shume i mire --Sedilet i kishte me ngrohje dhe leviznin me butona --
Tnai ashtu jane te gjitha makinat ,po atehere ne 1995 ishin te pakta aq shume moderne


Postuar nga kurt datė 24 Tetor 2012 - 12:10:

Obama me duket superficial si kto zezaket qe genjejn kto idiotet dumb broads te bardha amerikane.
Romey eshte scary idiot gjithashtu ne disa gjera por me rusine ai eshte korrekt.


Postuar nga RAIMONDI datė 24 Tetor 2012 - 17:25:

Po pse e banalizon o Kurt ?

Obama nuk flet si zezaket, dhe eshte superficial kur flet per politiken e larte te jashteme , por nuk mund te ulet kurre ne ate nivel me zezaket e thjeshte.....

Sidoqofte Obama dhe Romney jane rote me rote , ne keto zgjedhje ....


Postuar nga kurt datė 25 Tetor 2012 - 01:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
Po pse e banalizon o Kurt ?

Obama nuk flet si zezaket, dhe eshte superficial kur flet per politiken e larte te jashteme , por nuk mund te ulet kurre ne ate nivel me zezaket e thjeshte.....

Sidoqofte Obama dhe Romney jane rote me rote , ne keto zgjedhje ....

Aspak nuk po e balnalizoj. Ai me duket icik mashtrus sidomos per te fituar voten e femrave.

Rradhen e pare kut ai fitoi une sa desha te qes perqafe kur shikoja femrat e bardha amerikane duke qare me lot nga gezimi ne inagurimin e tij ne chicago.

Ume e kam thene qe nuk me duket njeri i keq obama, por qe ai loz nje loje tipike niggers sadopak nganjehere aty ktu, po qe po:p

Pastaj, zezaket jane shume me rracista. 100% e tyre votojn per obamen no matter what.


Postuar nga RAIMONDI datė 25 Tetor 2012 - 01:51:

Je gabim .Romney eshte i pabesueshem per femrat, jo Obama ..
Obama nuk eshte aktiv te mbroje rezultatet e tij, ndersa Romney eshte i pabesueshem
--Ai nuk besohet, porse ne politken e jashteme sidomos ndaj Rusise Romeny eshte perfekt

.


Postuar nga RAIMONDI datė 25 Tetor 2012 - 01:55:

Kush e ka numrin e cel te Berishes te ma japi njecike se dua ta marr ne telefon e ti them per Stadiumin e Ri qe ta ndertoje , jo tek Qemal Stafa por ne nje vend tjeter , ku t ekete hapesira edhe per parkim e hotele, restorante etj


Postuar nga Vizioner datė 28 Tetor 2012 - 09:08:

.


Postuar nga RAIMONDI datė 29 Tetor 2012 - 01:23:

Ishte bllokuar Forumi ......Apo e kishte fajin serveti qe i kish ngel qejfi nga Angel Devil ?


Postuar nga Ana1 datė 30 Tetor 2012 - 08:08:

Po ndjek lajmet ne CNN.


Postuar nga shelgu datė 30 Tetor 2012 - 16:02:

po ndjek lajmet edhe une.
Manhattani i mbyllur per te jashtmit. Vetem nga turizmi ditor ka miliona humbje.

Mondi Amerika ka me pak flote se me 1916


Postuar nga lorie datė 03 Nëntor 2012 - 23:32:

po degjoj Angel nga JAck JohnsonShe gives me presents with her presence alone.

You are so busy changing the world
with one smile you can change all of mine


Postuar nga lorie datė 03 Nëntor 2012 - 23:37:

dhe duke u bere gati per Sherlock Holmes movie night me disa shoqe.


Postuar nga Ana1 datė 07 Nëntor 2012 - 01:36:

Po ndjek lajmet Presidenciale ne CNN. ( bright blue, or bright red tonight?)


Postuar nga RAIMONDI datė 08 Nëntor 2012 - 00:05:

Po gatuaj fasule , qe eshte hera e pare ne jeten time...... dhe nuk e di si do me dalin , po nejse le te shofim ............
.........edhe po shof CNN qe flet per Zgjedhjet presidenciale


Postuar nga Ana1 datė 08 Nëntor 2012 - 01:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
Po gatuaj fasule , qe eshte hera e pare ne jeten time...... dhe nuk e di si do me dalin , po nejse le te shofim ............
.........edhe po shof CNN qe flet per Zgjedhjet presidencialeHe se fasule jane, te mira do te dalin.
Ke filluar te mbash diete, e? Ke filluar te shikosh dhe proteinat qe ha.


Postuar nga shelgu datė 08 Nëntor 2012 - 14:55:

Fasulet jane edhe buke edhe gjelle. Ca ullinj me vaj ulliri, nje qepe e grire holle dhe ndonje pjeshke me push po te kete gjekundi


Postuar nga eliz datė 08 Nëntor 2012 - 15:57:

Po c`ne pjeshka mo,s`shkon hic pas grosheve.

Une hic,po qetesoj trute e kokes,po shkoj te bej e nje caj.


Postuar nga RAIMONDI datė 08 Nëntor 2012 - 17:09:

Ne sikur e kemi mesuar qe..." patatja eshte buke e gjelle", c'ne fasulja ?

Apo tani ne demokraci eshte fasulja ?


Postuar nga AngelDevil datė 08 Nëntor 2012 - 17:57:

obobo u dogjen fathulet


Postuar nga RAIMONDI datė 08 Nëntor 2012 - 18:47:

I mbarova , --Nuk ka me , .. --


Po shof CNN dhe akoma keta po japin debate per Presidencialet .....

Popullsia hispanike e ka votuar Obamen me 70% te saj , dhe Obama deri tani nuk ka bere azgje per ta ,....te shofim ca do beje me vone


Postuar nga Piktor datė 08 Nëntor 2012 - 19:14:

Po te kisha qene edhe une ne Usa do votoja Obamen sigurisht.


Postuar nga lorie datė 09 Nëntor 2012 - 04:28:

duke degjuar Dashboard perseri


Postuar nga RAIMONDI datė 09 Nëntor 2012 - 05:23:

Po shof David Letterman ku eshte i ftuar Robin Williams .........

Robin Williams eshte njeriu me funny nga tte gjithe --Ka jashtezakonisht shume humor, ngaqe i imiton te gjithe , por ka edhe shume humor spontan
Eshte i pa harriteshem


Postuar nga RAIMONDI datė 09 Nëntor 2012 - 05:26:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Piktor
Po te kisha qene edhe une ne Usa do votoja Obamen sigurisht. [/QUOTE


Po e majta eshte gjithmone ajo qe ndihmon emigrantet --Keta te djathtet genjejne ,

Megjithse Bushi i ri donte tu bente dokumentat gjithe emigranteve ,por nuk donin kongresmenet e djathte ....


Postuar nga AngelDevil datė 09 Nëntor 2012 - 16:56:

mqse dolem prap ke ameriqia po nigjoj ketRammstein - Amerika


Postuar nga BIONDIA datė 09 Nëntor 2012 - 21:50:

Po iki te fle .


Postuar nga Ana1 datė 10 Nëntor 2012 - 04:15:

Shtrire ne krevat. Po shkruaj.


Postuar nga RAIMONDI datė 10 Nëntor 2012 - 04:59:

Ky Lettermani eshte komplet idiot _-Po pi uisku ne show-n e tij me Anderson Cooper qe e ka te ftuar ne studio


Postuar nga Ana1 datė 11 Nëntor 2012 - 23:51:

E adhuroj Adersen Kooper. Gjatesia, 5'10" ( 1.78 cm). Pak i moshuar, 45 vjec, por shume hot!


Postuar nga kurt datė 12 Nëntor 2012 - 02:20:

Se cme cudit ti ana me kta njerz kot qe te pelqejn dhe te duken hot biles


Postuar nga Ana1 datė 12 Nëntor 2012 - 02:27:

kam filluar te kaloj ne fazen e physical attraction, me terbojne meshkuj te tille! Te zgjuar, te gojes, terheqes, syte.., lere me mire se po shperthej keqazi...


Postuar nga kurt datė 12 Nëntor 2012 - 02:50:

Pse nuk e poston nje foto tenden ti ana, jam kurjoz si dukesh


Postuar nga Ana1 datė 12 Nëntor 2012 - 03:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
Pse nuk e poston nje foto tenden ti ana, jam kurjoz si dukesh


Une dhe Ti jemi njohur me pare Kurti. Dmth. Njihemi, nuk kemi nevoje me per foto-romance!
Pastaj, nese Ty nuk te duket hot Andersen Cooper, nuk eshte faji im. Pune shije Kjo gje. Une femer, ndersa Ti mashkull.


Postuar nga RAIMONDI datė 12 Nëntor 2012 - 03:05:

Po pse ore Kurt Ana e ka pasur nje foto ketu ne avatar
Nuk e ke pare ti ate foto ? --Kishte dale e ulur ...... ----Dhe dukej shume e embel ...,


Postuar nga kurt datė 12 Nëntor 2012 - 03:12:

Haha, nuk e mbaj mend te kem pare foton tende Ana po nejse.. I'm sure you're hot.


Postuar nga Charlotte datė 12 Nëntor 2012 - 11:23:

Bejme sikur punojme


Postuar nga RAIMONDI datė 13 Nëntor 2012 - 02:59:

Tani tek Dancing with the Stars , po kercen Toni Dovolani , por jane veshur me roba Kuq e zi

E ka bere kastile kodoshi dhe deri tani cifti i Tonit eshte ne vend te pare ne Klasifikim

WOW!
Moren TRE 10-TA nga te tre anetaret e Jurise __Maksimumin e mundeshem te pikeve

Nuk ka bere vaki asnjehere kjo qe te merren totalisht maksimumi i pikeve

Bravo Toni Dovolani ( Besoj e dini qe eshte shqiptar , )


Neser jepen rezultatet edhe te votimeve nga populli _-Se zgjidhen mbi bazen e votimeve te popullit
__Porse votimi i Jurise e orjenton popullin se kush eshte ciifti qe vallzon me mire


Postuar nga RAIMONDI datė 16 Nëntor 2012 - 13:05:

Sa u cova nga krevati dhe po shof ne tv ABC qenka e ftuar Lindsay Lohan ...... _-Eshte shume e mire shtriga ....

Kesaj ja beja pa merak une , me placin syte, ........ ...


Postuar nga Deb* datė 16 Nëntor 2012 - 14:32:

Po punoj dhe ha espresso beans, yum!


Postuar nga BIONDIA datė 16 Nëntor 2012 - 19:44:

Po punoj dhe une gjasme nje sy ne tv nje sy ne pc...


Postuar nga lorie datė 12 Janar 2013 - 18:12:

Po degjoj muzike

orkestre: Trans-siberian orchestra. Sa talenttt


Postuar nga dylan datė 12 Janar 2013 - 19:18:

po pi kafe pres bandillllin tem ,me tha po vi po ju artu mami me duket ma futi nje tegel rrenet dhe nje her


Postuar nga dylan datė 13 Janar 2013 - 18:37:

tu ba gallat em shoqni skena lan rop as zog pa marr per goj ,tu pi normal tap topit


Postuar nga dylan datė 19 Janar 2013 - 01:58:

dhe ma siper e paskam shkru ,sa ju ndava shoqnis deri sa ma merziten tesh hic po lexoj ju e dal pi nje cigare ,noshta gjume dhe pak se di po me flihet shume


  Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.