Forumi Horizont Forumi Horizont > Krko > Mesazhet problematike nga kurti
 

Mesazhi Nn-Forumi Dat
  Tema: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha arturm [/i] [B]A ka
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha arturm [/i]
[B]A ka gje me te ndyre e te frikshme se kanuni? Une mendoj se jo.
Kanuni eshte paburreri, hileqari e c'do gje tjeter e keqe brenda.
Gjithe bota, ose te pakten ajo tashme e zhvilluar, ka pasur si zakon DUELIN. U zume une dhe Fajtori, bujrum neser ne mengjes me nga 2 deshmitare secili behet nje duel dhe fiton me i forti. Ndersa ne Shqiperi, u zume une dhe Fajtori, njeri nga ne ze nje prite. pas ferre, dhe qellon pas shpine ty, ose vellai tend, ose femijen tend, e deri tek grate keto kohet e fundit.

Duhet shkulur ky kancer nga karakteri jone, si ai aktual verior, si ai "me i sofistikuar", i hakmarrjes se pushtetit, qe ka perfshire shoqerine tone...

P.s. me fal o Faje se te morra si shembull [/B][/QUOTE]
edhe une jam kunder ligjeve dhe kohes se kanunit, asqe nuk dikutohet kjo! zbatimi i lighit te forte do ishte ideale.

por llgjika jote ktu dhe e atyre qe pajtohen me ty ne kto rrjeshta qe po citoj, vetem moderne e zhvilluar nuk eshte! fakktikisht do e karakterizoja kafsherore primitive te nje niveli te kafesheve afrikane ne sarangeti.

sipas llogjikes tende i bie qe ai me i forte fizikisht te marri neper kembe cdonjeri qe eshte me i vogel fizikisht se ai, pse jo edhe tja marri gruan nga dora dhe tja lejn shtatzene aty .
kshtu veprojn lunaet e rinj me te zhvuilluar fizikisht ne afrike ndaj atyre me te dobetve

ne kanun nese dy veta vendosin te bejn duel dhe i japin fjalen njeri tjetrit qe do e lejme ktu, askush nuk e han fjalen prandaj mos interpeto gjerat mbrapsht sipas qehfit apo tifozdhekut tend
gjithashtu kanuni as mentaiteti verior nuk promoton vrasjen e femije apo grave, kto jane bullshite qe juve ose i shpikni ose ndonje insect me orighine ruse apo sllave rrace i kryen ne shpiperi, mos ja len fajin kanunit per kto

kanuni promoton respect dhe zhvillim ne thelb kur thote: cdo mashkull sa do i vogel sado i dobet sado i shemtuar sado fakir, rrespektoje!!!
se cdo mashkull cdo mashkull e ka potencialin te te vrasi.

kurse llogjika jote "moderne" i bie qe nese je huligan i forte me muskuj shpalli duel cdonjeriu ne rruge, futja shpute meri gruan se e meriton se eshte me i dobet se ti.
dhe sipas teje o njeri i "zvhilluar" eshte pebesi nese i vogli ne ket rast ja then koken huliganit apo edhe i mer jeten ne raste qe e meriton.
si p.sh kur nje gangstjer shpirtar apo grupe ganstjerash qe i rrembejn vajzen apo motren dikujt, plaku sipas teje duhet te shkoje ne palester dhe ti shpall duel nje grupi gangstjerash?!?! se cdo rruge tjeter eshte pabesi dhe cburreri sipas llogjikes tende.

filozofia juaj eshte komlpet e mykur, qe promoton shuarje komplet te karakterit njerzor, jeni qerruar nga inferioriteti per tu dukur modern dhe keni harruar si te llogjikoni si njerz.
me kte mentalitet juve nuk i perkisni as botes se zhvilluar moderne, as botes se vejter tradicionale, dhe ironikisht e ngreni zerin ktu me kritika me shume se askush tjeter duke fajesuar per gjithcka veriun.
this is a sad joke to witness.
Politika Shqiptare 01/09/2011
06:07
  Tema: Mendime te castit...
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha bruni22 [/i] [B]
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha bruni22 [/i]
[B]

Mos meleq se e bere me keq :D
Te jesh tifoz do te thot qe duhet te lozesh per forza!? Pastaj ka menyra te tjera te mbash trupin ne form:P fidati;)

Gjithsesi ate qe e ke, e ke e se luan topi njesh te kemi ....:duar

LOL
E vero eee. ...shum koqe ky bruni !!! (bruni e jo bruno come carla :D ) si i merr gjerat ne personale? Po ky qenka fare!!

Mir qe e theksove te mos merziten te pakten tifozat e juves ... Jo x gje po ci stano simpatici ultimamente:P :P [/B][/QUOTE]nuk eshte hera e pare qe me flet me kuja apo zgerdhije si nje kulim ne menyra indirekte, i kam inat kulimat/skuthat. jane anyoing sidomos skuthat injoranta
pak rendesi ka cfar mendon per mua ti kastravec:D
edhe nese te kam rene ne qaf ket rradhe e meriton se ste kam cituar shume here tjera gjate viteve ktu...

tifozat e tmerrshem qe cojn zerin dhe tallin tjetrin pse nuk eshte tifoz i dedikuar si dicka jo burreore apo mashkullore "macho" si juve gjoja, patjeter kane insecurites byond repair LOL dhe fshihen pas bluzave te nje sportisti and thay feel entitled te cojn zerin.
njerz si kta ose jane imoptent ose dicka fucked up is going on patjeter.
ik pirdhu tani dhe here tjeter cito qartesisht ose mos cito fare, kulim:D

its all fun and games, mos u merzit bruno. sepse ky niku jot me kujotn karaktein bruno nga ausrtira/borat:D
hajde tani e beju djale i mire, pordhac lool
Arkiva 30/05/2011
20:01
  Tema: Mendime te castit...
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha bruni22 [/i] [B]Nuk
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha bruni22 [/i]
[B]Nuk kish faj kurti
Sa mir do ishte te ishin te ter( b.q ) ohhhh
LOL LOL LOL :jamfare [/B][/QUOTE]sinqerisht qe nuk ke humor, thjesht je duke qitur ne drite komplekset e tua te nje kalamaje injorant. me vjen keq per ty

komenti im ishte clever funny pa asgje te keqe, dhe jam i bindur qe e loz futbollin dhe cdo sport me mire se ti, por nuk kam nevoje te vishem me bluzen e nje mashkulli tjeter qe ti iedalizon apo fantazon ne endrra. fucking moron:D

(p.sh mos te ofendohen tifozat e cmendur te tjere se vetem nje injorant si
bruno do e kishte marr komentin tim kaq personalisht)
Arkiva 30/05/2011
12:51
  Tema: Vrejtje,sugjerime, opinioni juaj mbi kt forum
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha Fajtori [/i] [B]Te
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha Fajtori [/i]
[B]Te mbaruan ilaet Kurto?

Farmacia eshte ne teme tjeter, ke ngaterruar teme. :) [/B][/QUOTE]une nuk pij ilace mor cun i degjeneruar, mor 40 vjec geek fraternity qe je!!
as nuk te shava forumin, as nuk te ofendova, por e kunderta.
ridiculous human beings!
Mbi kt forum 14/10/2009
22:05
  Tema: Shkodra
  Mesazhi: nuk bahet muhabet me gabel, qe nuk kane ftyre dhe
Mesazhi: nuk bahet muhabet me gabel, qe nuk kane ftyre dhe vetem llapin se si me ta mujt me muhabet.

cili prej juve insects ka qene ndonjehere ne malsi te madhe? bajze koplik tuz etj.

clidhje kane kannibalizmat e rrethinave te tirones me malsine??

clidhje kane verioret qe kane sbritur ne tirane me malsort?

kur keni taku malsor ne tirane dhe sa? o rrencak

nese ka malsor ne tiron, ma don menja se shume tirons punojn per to.

malsort nuk begenisin me shku ne italy apo greqi apo kudo neper evrope ne pergjithesi, e jo ma ne tiron. ata vijn ne amerike, ktu ku i kane dhane emen dhe rrespekt gjithe shqiptarve neper bote, si popull fisnik, dhe si popull i shkatht me biznese me lek e me shkolla! edhe me gangstjerdheqe po jo si ato nga lagjet tuaja qe qesin grate e tyre dhe komshite e tyre me zor ne rruget e evropes si prostituta.
Shqiperia, traditat kulturore 10/10/2009
22:29
  Tema: Vrejtje,sugjerime, opinioni juaj mbi kt forum
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha erious [/i] [B]
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha erious [/i]
[B]
une s'do merem me ty mo [/B][/QUOTE]po pse mo erious une thashe se ishim shoke, buddy buddies, you know!!!!:D
nejse, i hate goodbyes:lart::D:D:D  

ik mor pyk  
      

 
Mbi kt forum 25/09/2009
13:23
  Tema: Vrejtje,sugjerime, opinioni juaj mbi kt forum
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha AngelDevil [/i] [B
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha AngelDevil [/i]
[B]verejtje me vend ajo puna e fshirjes here tjeter do i fshi pa bere asnje koment. Qendro brenda temes qe mos te te fshihen apo editohen postimet.


sa per ato epitetet e krahasimet me ate anglishten cope cope qe ke mos te te rritet mendja por qenke koqe komplet koke e kembe, (tu pergjigja ashtu sic mu drejtove dhe pse dola jashte etikes se sjelljes sime por tipa trapa si ty kshu e meritojne). Po do sqarime apo te shpalosim fjalorin me gjere drejtoju MPse. Ska nevoje qe te tjeret te lexojne traplliqet e tua.

hajd shnet. [/B][/QUOTE]e para e di qe nuk jam trap apo koqe  koke e kembe, se pastaj do isha mashkulli ideal per goca tipike si ti:D

e dyta....Ehh!! po e le me kaq se nuk je njeri i keq dhe nuk dua te te lendoj me...
kalofsh mire:)

verejtjen/sqarimin qe kisha e mbaruam, thanks. 
Mbi kt forum 25/09/2009
09:47
  Tema: Cfare na pelqen me shume tek ky forum?
  Mesazhi: cfar paska ndodhur ktu?!:) macja shume kurjoze
Mesazhi: cfar paska ndodhur ktu?!:)

macja shume kurjoze e forumit paska filluar te gedhisht nga nervat?!?!

une u sodha edhe mire me ket lowlife pretentious insect, dhe ky e merr per dobesi.

eroius you need to get laid!!!
T ndryshme 04/07/2009
13:52
  Tema: Time To Dance
  Mesazhi: "agent, you ignorant slot":lart: (quote from SNL)
Mesazhi: "agent, you ignorant slot":lart: (quote from SNL)

lexoje mire mesazhin tim para se te ofendohesh...

fajtor, vazhdo dancing ti:p ishte thjesht nje koment jo qellim keq. sic e kuptove vet.

agent kalofsh mire...:)
Video Muzikore 28/06/2009
21:30
  Tema: Vlora
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha Ari. [/i] [B]1---o
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha Ari. [/i]
[B]1---o kotka o qytetare e botes,na paske studiur dhe Sokratin pale...
po ik moj lumemadhia ti, ik...mbaje si Sokratin dhe Feriatin per vete.

2---o kurt ,po ne ka zagar me te madh se ty ne forum ,ti je,,
oh te marte purtha shalet degjove!!!!
cje bere per te te qare hallin,o lumememadh po nuk e sheh veten..

po nuk e kuptoj po pse do diskutojne malsoret per vloren..hahahahhaha

sa rob te trash aahahahaahha

njese vazhdoni i bini defit se une ika...

ah ca mban e zeza toke per siper,,, [/B][/QUOTE]pyetja eshte pse vloren t'a perfaqesojn tipa grash llafazane te paftyre, zagar qe lehin lehin lehin si ti dhe donika! kjo eshte tragjedia! apo komedia?!?! se tani eshte bere e dukshme qe beme nje gabim fatal qe hyme ktu te shprehim mirenjohje vetem me qellime te mira...


te presesh miresjedhje bujari nga ti dhe donika, eshte sikur t'mundohem te nxjerr lljam nga pleshti...

ehh!! lehni lehni ctju them une...!!


gabova...se ne malsi as nje qen nuk do ju kafshonte ty dhe doniken, se jeni rob t'nyt... 

 
Shqiperia, traditat kulturore 01/03/2009
17:13
  Tema: mendime te castit...
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha akrepi2008 [/i] [B
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha akrepi2008 [/i]
[B]Po me kullat binjake cpaten xhanem...

PS: I shkreti...ka harruar dhe po me kopjon :D:D:D ka harruar qe une dikur i therrisja shkurt "Gomi" [/B][/QUOTE]sa gjynah per ty o deadalus i vogel, qe po konfirmon qe ke nej tuj kiss my ass for a long time.... sa gjynah...

te pakten une te bera nje donkey=deadal double d=dd donkey te lezetshem, ta rrita prestigjin se ti vet e pranon qe nje nje cop shit.

kur e quan veten number 2. antari number 2. number 2=shit...

une te ngrita vlerat dhe ti nuk din t'me falenderosh o i gjore...
ja edhe te dashuren tende ta gjeta kulshedren4ever me goje te medhe e ke ktu...
[url]http://www.youtube.com/watch?v=ILcxxG0K3hY[/url]
Arkiva 22/01/2009
01:40
  Tema: per nje lidhje serioze preferoni.........
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha Gazmori [/i] [B]Pe
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato q tha Gazmori [/i]
[B]Per mua ska problem , nuk kerkoj shume !!

1 te jete e virgjer
2 te jete bukuri e ralle
3 te zoteroje tre gjuhe te huaja (minimalja)
4 te dije te laje dhembet
5 te vije nga familje e mire
6 te mos jete nga veriu
7 te dije te gatuaj
8 te dije te laj enet

dhe 16 pika te tjera qe ska nevoje ti permendim te gjitha ! [/B][/QUOTE]cfar ke me gocat e veriut ti o bythabrash...

ti nuk je man enough per gocat e veriut prandaj ke edhe shume kerkesa, like a delikat faggot...
N rrot t lir...ktu nuk sht filozofia 05/10/2008
14:37

 
Ora tani: 22:09

 

Kliko pr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet q gjenden tek Forumi Horizont jan kontribut i vizitorve. Jeni t lutur t mos i kopjoni por ti bni link adresn ku ndodhen.