Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Sofrat Shqiptare > Na sygjeroni Lokalet me te mira ne Tirane dhe rrethe te tjera te Shqiperise!
Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6853

Na sygjeroni Lokalet me te mira ne Tirane dhe rrethe te tjera te Shqiperise!

Ne, qe kemi vite(une qysh nga Korriku i 90-tes) qe kemi ikur nga Shqiperia, nuk i njohim mire vendet, ndryshimet qe jane bere atje!
Do te ishte, besoj, ndihmuese per NE, qe ju, te cilet jeni ne Shqiperi ose keni ikur shpesh, mund te na sygjeroni disa nga Lokalet(jo Birrarite) me te preferuara ne Tirane, Elbasan, Durres, Vlore, Shkoder etj. dhe pse jane me te mirat-preferuarat...?
Kjo ndihmon qe, kur vijme ne Shqiperi per pushime a ku di une, te kemi nje PIKE orientimi dhe secili nga NE, si mbas vendit ku shkon ne Shqiperi, ka nje njohuri te pergjithshme, te pakten ne kete aspekt!!!


Une jam...!!!
Elbasanas

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2007 10:38
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Gloria

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2007 16:37
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

ne shkoder shko ne shiroke se ke plot lokale mu ne mes te liqenit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2007 16:38
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Ne Durres do te keshilloja Ristorantetn "2 Kitarrat"- ka dhe muzike live, Piazza, Fish House, Arragosta, 4 stinet dhe Badriklo (ngjitur me fish house). (ndodhen te gjitha andej nga Vollga afer Brylit)

Keto njoh dhe ne te cilet me pelqen dhe ushqimi cilesor.

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2007 16:55
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sarandaebukur
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/06/2003
Vendbanimi: New-York
Mesazhe: 817


RESTORANT ANTONELLA (IL PASSATORE)

Më të mirat e kuzhinës italiane!
The best of italian food!
Rr. "Vaso Pasha", 22/1

(
334 20
RESTORANT ARTUR
Ju hyni në një vend tek i cili dëshironi të ktheheni përsëri e përsëri. Diners Club.
You are entering a place where you’d like to come back again and again.
Blv "Dëshmorët e Kombit"

(
& Fax: 29959
RESTORANT BERLIN
Tradita gjermane në zemër të kryeqytetit. Ushqimin e zgjedhur mund ta shoqëroni me birrën berlineze "Berliner Kindl". Diners Club.
German tradition at the heart of the capital. You can combine choice food with the Berlin beer "Berliner Kindl".
Rr. "Vaso Pasha", 7


(
333 37
RESTORANT CHAMPIONS

Kampionët e kuzhinës shqiptare dhe italiane vënë talentin e tyre në shërbimin tuaj për një mbrëmje me emocione.
The champions of Albanian and Italian cooking, put their talent at your service for an emotional evening.

Sheshi Italia, holli kryesor i
Stadiumit "Qemal Stafa"

(
038 20 26 016
 
BAR RESTORANT PICERI EL PARAISO
Këtu edhe engjejt prehen. Në ambjentet klasike dhe moderne mund të gjeni kuzhinën tradicionale dhe italiane.
…even angels take a break here. In this classic and modern setting you will find tradicional and Italian cuisine.

Rr. "Reshit Çollaku", tek Shallvaret.
BAR RESTORANT PICERI EPIRI
Në mijëvjeçarin e ri Epiri ju pret me një pamje të re.
For the New Millennium, the "Epir" restaurant welcomes you with a new look.

Rr. "Dëshmorët e 4 Shkurtit", Vila nr. 29

(
463 02 Cel. 038 20 26 784
RESTORANT ENDGER
Sofra tradicionale shqiptare ju pret tek ne.
The tradicional Albanian table welcomes you.

Midis Digës së Liqenit Artificial dhe
Kompleksit të Pishinave
BAR - RESTORANT - BUZUK KALAJA
Për kënaqësinë e mbrëmjes tuaj kuzhina speciale tradicionale. Tingujt e ëmbël të buzukut ju largojnë nga streset e ditës.
For the pleasure of your evening, special traditional food. The sweet sounds of Buzuk
Greek music) relieve you of the stresses of the day.
Rr. "Murat Toptani", nr. 11
(
306 62
RESTORANT OKTAPODI

Aroma greke në tryezën tuaj!
Greek flavour on your table!

Rr. "Punëtorët e Rilindjes", përballë Parlamentit

(
433 26 Cel: 038 20 27 266
RESTORANT Motel PANORAMA
Jepini vetes atë që ju mungon! Ajri i pastër lartësive të Dajtit, pamja e mrekullueshme që ofron "Panorama" dhe specialitetet e lokalit do t’i japin kohës suaj tjetër përmasë. Diners Club.
Give yourself what you need! The fresh air of the heights of Mount Dajti, and the wonderful view that "Panorama" offers, together with the restaurant specials, give your time new dimensions. Diners Club


(
038 20 23 936
RESTORANT PIAZZA
Aty ku e ndjen veten të rëndësishëm! Diners Club.
Where you feel you’re important!
Në qendër të Tiranës, prapa Muzeut Kombëtar


(
307 06 / Fax 351 99
BAR RESTORANT PICERI RENDEZ –VOUZ
Ushqim tradicional italian nga kuzhinierët më të mirë shqiptarë. Organizim festash, pritjesh etj.
Traditional Italian food from the best Albanian cooks. We organize feasts, receptions etc.

Rruga e Kavajës, pranë Lidhjes së Shkrimtarëve

(
275 16
BAR RESTORANT PICERI SAN GIOVANI
Kushdo që gatimit të shijshëm kërkon t’i shtojë ajrin e pastër dhe qetësinë e Parkut të Madh të Tiranës është i mirëpritur.
All welcome who wish to add the fresh air and peace of Tirana Great Park to delicious cuisine.

Përballë Gardës së Republikës.
RESTORANT - PICERI SHEN VALENTINO
Për të gjithë klientët, veçanërisht ata që janë të dashuruar, ofrohet kuzhinë italiane e cilësisë së lartë.
We offer high quality Italian cuisine for all clients -

especially for them that are in love.


Rr. "Muhamet Gjollesha", përballë ISTN
RESTORANT 1000 SELVITË
Vendi ideal për ata që kërkojnë ngrohtësinë e ndërtimeve prej druri dhe qetësinë e Parkut të Madh të Tiranës. Kuzhinë ndërkombëtare, specialitete gjermane dhe receta të kuzhinës tradicionale shqiptare për ju.
An ideal place tor everyone who wants the warmeness of the wood building and the quiteness of Tirana Great Park. For you: international cuisine German specialty and receipts of Albanian Traditional cuisine.

Përballë Fakultetit Histori – Filologji

(
356 21
RESTORANT SHAMETAJ
Një ambjent i këndshëm dhe plot hapësirë ofrohet për dasma, mbrëmje familjare dhe disko.
A pleasant and spacious setting is available for wedding, family get-togethers, discos etc…

Rr. e Dibrës, pranë Spitalit Nr.1

(
664 95
BAR RESTORANT SHOQËRIA
Mirë dhe shpejt! Për gëzime familjare dhe shoqërore mos nguroni të prenotoni.
Don’t hesitate to make reservations for family get-togethers and socials.

Rr. Bardhyl, 113

(
667 73
RESTORANT SOFRA E ARIUT
Kuzhina tradicionale shqiptare në gjirin e natyrës. Për fëmijët nuk mungon hapësira, lodrat dhe zbavitjet.
Traditional Albanian cooking in the bosom of nature. Open space, toys and entertainment for children.

Rruga e Elbasanit, përballë
Rezidencës Amerikane
(
729 04
Restaurant "Le Paradis"
Menu e pasur Franceze e Italiane
Rruga "Myslym Shyri" Nr. 54, Tirane
  ( 571 15RESTORANT BLINI

Tek ne ju do të gjeni gjithçka që dëshironi për të kënaqur shijen tuaj. Ajër i kondicionuar dhe shërbim i kulturuar. Ejani të darkoni me ne në këtë adresë:
With us, you will find everything that you wish to satisfy your tastes. Air conditioned and polite service. Come to dine with us at this address:
Blv. "Zhan d’Ark", përballë pallateve Shallvare.

(
510 61
BUJTINA E GJELIT RESTAURANT
Tradita e pranishme në gjithçka: në ndërtim, në kuzhinën e furrës dhe të zgarës dhe në shërbimin me veshje karakteristike shqiptare.

Tradition is present in everything: in the design of the building, in the cuisine with oven and spit, and in the service with characteristic Albanian dress.

Rr. "Mine Peza"

(
276 58
RESTORANT KOSTARI


Intimiteti mund të gjendet shumë pranë Bulevardit Qëndror. Diners Club.
You can find intimacy very near the Central Boulevard.

Blv. "Bajram Curri" (Pranë Komunitetit Europian)

(
250 95
BAR - RESTORANT - PIZZERI KRISTAL T

Zbuloni shijen e picës së pjekur në furrë druri.
Discover the taste of pizza baked in a wood oven.

Rr. "Luigj Gurakuqi", nr.15

(
324 45
 
BAR – RESTORANT - PICERI JUVENILJA
Një shije tjetër për jetën, një mënyrë tjetër e të provuarit. Pica – Taksi, pak minuta pas porosisë tuaj.

Another taste for life, another way to taste. Pizza-Taxi, minutes after you order.
Në qendër të Parkut Rinia
Rr. "Myslym Shyri"
Cel. 038 20 22 802
BAR RESTORANT LADY DIANA
I vetmi lokal i Tiranës në kujtim të Lady Diana, i denjë për një luks princëror.
The only restaurant in Tirana in memory of Princess Diana, worthy of a princely luxury.

Në hyrje të Parkut Rinia

(
47137
BAR – GELATERIA – PIZZA – RISTORANTE LA VOGLIA
Intimiteti juaj meriton të gjejë folenë tek La Voglia.
Your intimacy deserves to find its nest at restaurant " La Voglia".

Rr. "Reshit Çollaku", tek Shallvaret

(
& Fax: 427 11
BAR RESTORANT PICERI LION PARK
Mos i kurseni vetes shijen e specialiteteve të
kuzhinës më të mirë italiane.
Don’t spare yourself the taste of the specials of the best Italian cuisine.

Rr. e Elbasanit, pranë Fakultetit të
Inxhinieri Minierave
(
752 99
BAR RESTORANT LONDON
Shërbimi i kulturuar dhe gastronomia e shumëllojshme në shoqërinë e një ambjenti komfort dhe një muzike të këndshme.
Polite service and wide choice of menu in a comfortable company and setting and pleasant music.

Blv. "Dëshmorët e Kombit" Nr. 51,
përballë VEVE Center

(
388 51
RESTORANT MARIKAJ
Bëj disa kilometra më shumë… ia vlen. Mbrëmjet tuaja do t’i kaloni në shoqërinë e këngëtarëve italianë me tryezë të pasur e pije të zgjedhura.
It’s worth going a few extra miles to spend your evenings in the company of Italian singers at a rich table and choice drinks.

Adresa: Vila në kodër, Vorë

(
& Fax: 542 21 Cel. 038 20 20 742
E-mail: marikaj@marikaj.com
RESTORANT – PICERI NAPOLI
Kënaqësia juaj e garantuar! Jepi mbrëmjes tënde shijen e ushqimit italian të shoqëruar me pije të zgjedhura.
Your pleasure guaranteed! Give your evening the taste of Italian food with choice drinks
.

Rruga e Durrësit, 2

(
315 67
RESTORANT BAR TAVERNË NEVADA
Komoditeti i stilit amerikan në Tiranë, i përshtatshëm edhe për takime pune, zyrtare ose private.

Blv. "Bajram Curri

BAR RESTORANT 4 STINËT[/URL]
Buzë liqenit, mes gjelbërimit, larg zhurmës dhe me tryezën plot gjëra të shijshme, jeta merr një dimension të ri.
On the shore of the lake, among the greenery, far from noise and with a table full of tasty things, life takes on a new dimension.

Pranë Kopshtit Zoologjik[font=Wingdings][size=2]
(
460 13
RESTORANT TIEPOLO
Ambjent mikpritës, me një oxhak që i bën romantike darkat tuaja. Mos e privoni veten nga shija e shkëlqyer e specialitetit të lokalit - Primi piatti.
Hospitable setting, with a fireplace that makes your suppers romantic. Don’t deprive yourself of the splendid taste of the restaurant’s special – Primi piatti (prime plate).

Rr. "Punëtorët e Rilindjes"

(
330 13
RESTORANT UJVARA
Një mbrëmje e veçantë nën gurgullimën e ujvarës, melodive të qeta dhe ushqimeve të zgjedhura.
A special night under the sweet gurgle of the cascade at our restaurant and the light melodies with a special cuisine!
Rr. "Gjin Bue Shpata", pranë Stadiumit Selman Stërmasi".


(
437 02
RESTORANT VERDI
Për kënaqësinë e një darke jo të zakonshme, Verdi është zgjedhja më e mirë. Kuzhinë mikse europiane dhe amerikane, shërbim i shkëlqyer dhe çmime të arsyeshme. Diners Club.
For the pleasure of an unusual evening, Verdi is the best choice. Mixed European and American cuisine, excellent service and reasonable prices.

Në qendër të Tiranës, prapa Muzeut Kombëtar

(
479 05
RESTORANT SHUSHICA
Kuzhinë tradicionale shqiptare dhe receta të zgjedhura ndërkombëtare.
Select International and Albanian traditional cuisine.

Në hyrje të rrugës "Gjik Kuqali",
pranë Stadiumit "Selman Stërmasi"
 

Po ke pare shko te Sheratoni..ku shkojne Vipat..

 

 

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2007 17:15
sarandaebukur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sarandaebukur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sarandaebukur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sarandaebukur Shto sarandaebukur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sarandaebukur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cancer
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/03/2003
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 448

mos degjoni saranden e bukur se nuk merr vesh nga keto gjera.
Po te them 1vend ku haet mir dhe pihet mir shum shum lir.
Mengjezore-Qofteri "Tymi" te lagja ime.
Po mos e hapni shum si muhabet se 5 tavolina ka

__________________
I watched the world float to the dark side of the moon, and after all I knew it had to be something to do with you

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2007 20:43
cancer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cancer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cancer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cancer Shto cancer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cancer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sarandaebukur
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/06/2003
Vendbanimi: New-York
Mesazhe: 817

ku e cuno ..te rrug e kavajes.. kom honger atje .. ke te drejte se qoftet e Shqiperise nuk krahasohen me qoftet ne Amerike.. nuk e kane ate shije.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2007 21:53
sarandaebukur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sarandaebukur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sarandaebukur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sarandaebukur Shto sarandaebukur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sarandaebukur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6853

Citim:
Po citoj ato që tha cancer
mos degjoni saranden e bukur se nuk merr vesh nga keto gjera.
Po te them 1vend ku haet mir dhe pihet mir shum shum lir.
Mengjezore-Qofteri "Tymi" te lagja ime.
Po mos e hapni shum si muhabet se 5 tavolina ka
Cancer...Ke "Tymi" kam qene. Mos eshte nje e vogel mbrapa Pallatit ku zbret me shkalle pak si ne "Bodrum"??? N.q.se nuk gabohem! E ka banakun, sa hyn ke dera, ne te majte? N.q.se eshte kjo, me te vertete haje mire aty!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Dhjetor 2007 05:12
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Victoria restaurant tek spitali
the best italian food

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Dhjetor 2007 11:17
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SEXI
*BIZNESMENE*

Regjistruar: 08/09/2006
Vendbanimi: ISTANBUL
Mesazhe: 3939

Paskan plas keq reklamat ketej
Sa per ate Mengjezore-Qofteri "Tymi" jam ngop tu honger nja 2 vjet rresht perdite buk e qofte e shishqebape.Me te vertete qe i qajne...

Ndersa per keto:
-RESTORANT SOFRA E ARIUT
Rruga e Elbasanit, përballë
Rezidencës Amerikane

-BAR RESTORANT- JUVENILJA

-BAR RESTORANT PICERI LION PARK
Rr. e Elbasanit, pranë Fakultetit të
Inxhinieri Minierave.

Shkoja shpesh darkave,jo per gje por i kisha afer shtepise dhe me pelqenin ambjentet...

__________________
* HA...PI...RRI *

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Dhjetor 2007 11:12
SEXI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SEXI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SEXI (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SEXI't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SEXI Shto SEXI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SEXI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:41 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Sofrat Shqiptare > Na sygjeroni Lokalet me te mira ne Tirane dhe rrethe te tjera te Shqiperise!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.