Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Leter shkruar Vetes!
Gjithsej 45 faqe: « E parė ... « 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha dylan


kati je e mrekullueshme sdo dija kurr ti hell fjalet mendimet ne leter sikur ti sdo mund te shprehesha kurr ne ket menyre
cfare shpirti ke oj vajze te alluroj ca te themFaleminderit e dashur!

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2010 15:22
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10644

Dikush me tha,qe duhet te shkruaj...nje mike me shoqeroi...

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re sun_bath__by_m0thyyku.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 73 herė.

(Eria)

...u be nje vit qe terheq kembet zvarre ne ndjekjen e ketij rituali te permuajshem...
e ndjej rendesen e hapave ne cdo mengjes...e ndjej rrahjen e frikesuar te zemres cdo nate...kurre nuk ka zgjatur nata kaq shume sa ne netet para dates se shenuar..

(Kati)

E sa mire qe dy shpirtra poetik si ai i dy mīqve te mi e mbysnin zymtesine e nates me ngjyrat e shpirtrave te tyre. E ndonese tani jam brenda mureve te ftohte e te zbehte, kur e shpie mendjen tek njerezit e dashur, mbushem e tera me ngrohtesi dhe i gjithe ambjenti perreth merr ngjyrat e ylberit. E ndjej qe ndonese vetem, nuk jam e vetmuar, nuk ndihem e tille....E teksa oret e pritjes zvarriten ne fytyre me eshte pikturuar buzeqeshja...


(Eria)

Rituali I 14 filloi,syte e mi te fiksuar ne tavanin e bardhe,te cilit I njoh cdo gervishje...keto mure te verdha qe me njohin ...edhe llampa e bardhe mi paska ngulur syte...te vetmet gjera te ngrohta ne kete dhome jane piktura me diellin qe shkelqen per mua dhe buzeqeshja ime kur mendoj per momentet e embla qe me falin njerezit qe dua.Une vetem?Jo asnjehere,kurre sme lene vetem ata qe me duan...


(Kati)

Dhe teksa harrohem me shikimin qe deperton perdeve pak te hapura te dritares perbri, filloi te buzeqesh me vete me nje lot qe kacavirret qerpikeve. Mjeku me sheh me habi, dicka po bluan ne mendje dhe duket sikur me ben nje radiografi me syte e tij zhbirilus. - Nuk kam asgje jo- thjeshte po tres mendjen me caste te bukura, teksa njerin krah ma ka zaptuar ky "ritual" i permujshem, qe ndonese me injekton "athtesi" ne trup, perseri nuk e mund embelsine time te brendshme. Jo me kot me therrasin 'sheqerke' mua.


(Eria)

Jane pikezat e fundit qe braktisin shishen e qelqte,per tu bere pjese e imja...akrepat e ores ne mur flutrojne sot...


(Kati)

Hap e mbyll gishterinjte te mpire ne grusht. Mbaroj dhe kjo pune. Tani s'dua gje tjeter vecse te dal dhe te le eren qe po fryn perjashta te me zhveshe nga zymtesia qe te ngjitet trupit do apo s'do...


(Eria)

‎...dua te dale,por me duhet ende te pres...e ulur ne nje cep te dhomes se pritjes,duke ndjere mbi trup veshtrimin e te gjithe te pranishmeve...te gjithe bluajme ne koke kujtimet qe na mundojne...nderkohe me veshtrimin e ngrire te fiksuar ne xhamat e dritares shijoj copezat fosile te vjeshtes qe po na jep shpejt lamtumiren kete vit...edhe 30 minuta mendoj&braktis kete dere...duke uruar,qe hera tjeter qe do vije te jete fiks pas 4 javeve,te jete vetem pjese e vazhdimesise,se rutines se permuajshme...


(Eria)

Ne vend te prologut: ...hapat e hedhura ne mengjes lodhshem me pertese,jane kthyer ne drejtimin e kundert,dhe hidhen me siguri,me deshire...gjurme e lena ne asfaltin e lagur me kujtojne gjurmet qe lene ne librin e jetes sime miqte e mi...e mbushin me kaq embelsi kete dite te zymte dhe gri...fjalet e tyre dhe prania e tyre sheqerosin&ndricojne edhe diten e sotme...ora sot ka fluturuar si kurre me pare...ne kthimin tim ne piken e nisjes e ngarkuar me grimca te embla kujtimesh dhe e mbushur me buzeqeshje te dhuruara vetem per mua(une dhe egoizmi im te pandare)...me kete shije te mrekullueshme ne shpirt,duke u ndjere kaq e dashur......nje buzeqeshje e shkelqyeshme me ndrin ne fytyre....Erdha,udhetimi mbaroi..back to base ....again...


(Kati)

Pike.Ps.Ishte dicka shume e improvizuar,ndoshta nuk jam ne te njejtin nivel me shkrimet e Katit,por mua me pelqeu shume..per me teper ne momentin kur e kemi shkruar,dhe per me teper ne veshtiresine qe kishim te dyja kur kemi shkruar...
Faleminderit Kat

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2010 19:58
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Aha, u bere xheloze per duetin tim me ... Shtrigule..

Te du fort!

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2010 20:03
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10644

Jo mi c'xheloze,une dhe ai kemi stile te ndryshme shkrimi ....pastaj dueti u nis kushtuar mua..c'te behesha xheloze une

Shtrige je vete...Te puccciii

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2010 20:06
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Re: Dikush me tha,qe duhet te shkruaj...nje mike me shoqeroi...

Citim:
Po citoj ato që tha Eria
(Eria)

...u be nje vit qe terheq kembet zvarre ne ndjekjen e ketij rituali te permuajshem...
e ndjej rendesen e hapave ne cdo mengjes...e ndjej rrahjen e frikesuar te zemres cdo nate...kurre nuk ka zgjatur nata kaq shume sa ne netet para dates se shenuar..

(Kati)

E sa mire qe dy shpirtra poetik si ai i dy mīqve te mi e mbysnin zymtesine e nates me ngjyrat e shpirtrave te tyre. E ndonese tani jam brenda mureve te ftohte e te zbehte, kur e shpie mendjen tek njerezit e dashur, mbushem e tera me ngrohtesi dhe i gjithe ambjenti perreth merr ngjyrat e ylberit. E ndjej qe ndonese vetem, nuk jam e vetmuar, nuk ndihem e tille....E teksa oret e pritjes zvarriten ne fytyre me eshte pikturuar buzeqeshja...


(Eria)

Rituali I 14 filloi,syte e mi te fiksuar ne tavanin e bardhe,te cilit I njoh cdo gervishje...keto mure te verdha qe me njohin ...edhe llampa e bardhe mi paska ngulur syte...te vetmet gjera te ngrohta ne kete dhome jane piktura me diellin qe shkelqen per mua dhe buzeqeshja ime kur mendoj per momentet e embla qe me falin njerezit qe dua.Une vetem?Jo asnjehere,kurre sme lene vetem ata qe me duan...


(Kati)

Dhe teksa harrohem me shikimin qe deperton perdeve pak te hapura te dritares perbri, filloi te buzeqesh me vete me nje lot qe kacavirret qerpikeve. Mjeku me sheh me habi, dicka po bluan ne mendje dhe duket sikur me ben nje radiografi me syte e tij zhbirilus. - Nuk kam asgje jo- thjeshte po tres mendjen me caste te bukura, teksa njerin krah ma ka zaptuar ky "ritual" i permujshem, qe ndonese me injekton "athtesi" ne trup, perseri nuk e mund embelsine time te brendshme. Jo me kot me therrasin 'sheqerke' mua.


(Eria)

Jane pikezat e fundit qe braktisin shishen e qelqte,per tu bere pjese e imja...akrepat e ores ne mur flutrojne sot...


(Kati)

Hap e mbyll gishterinjte te mpire ne grusht. Mbaroj dhe kjo pune. Tani s'dua gje tjeter vecse te dal dhe te le eren qe po fryn perjashta te me zhveshe nga zymtesia qe te ngjitet trupit do apo s'do...


(Eria)

‎...dua te dale,por me duhet ende te pres...e ulur ne nje cep te dhomes se pritjes,duke ndjere mbi trup veshtrimin e te gjithe te pranishmeve...te gjithe bluajme ne koke kujtimet qe na mundojne...nderkohe me veshtrimin e ngrire te fiksuar ne xhamat e dritares shijoj copezat fosile te vjeshtes qe po na jep shpejt lamtumiren kete vit...edhe 30 minuta mendoj&braktis kete dere...duke uruar,qe hera tjeter qe do vije te jete fiks pas 4 javeve,te jete vetem pjese e vazhdimesise,se rutines se permuajshme...


(Eria)

Ne vend te prologut: ...hapat e hedhura ne mengjes lodhshem me pertese,jane kthyer ne drejtimin e kundert,dhe hidhen me siguri,me deshire...gjurme e lena ne asfaltin e lagur me kujtojne gjurmet qe lene ne librin e jetes sime miqte e mi...e mbushin me kaq embelsi kete dite te zymte dhe gri...fjalet e tyre dhe prania e tyre sheqerosin&ndricojne edhe diten e sotme...ora sot ka fluturuar si kurre me pare...ne kthimin tim ne piken e nisjes e ngarkuar me grimca te embla kujtimesh dhe e mbushur me buzeqeshje te dhuruara vetem per mua(une dhe egoizmi im te pandare)...me kete shije te mrekullueshme ne shpirt,duke u ndjere kaq e dashur......nje buzeqeshje e shkelqyeshme me ndrin ne fytyre....Erdha,udhetimi mbaroi..back to base ....again...


(Kati)

Pike.Ps.Ishte dicka shume e improvizuar,ndoshta nuk jam ne te njejtin nivel me shkrimet e Katit,por mua me pelqeu shume..per me teper ne momentin kur e kemi shkruar,dhe per me teper ne veshtiresine qe kishim te dyja kur kemi shkruar...
Faleminderit Katwowwwwwwww wowwwwwwwwwwwww wowwwwwwwwwww u dashurova me ju po ma merr kush per keq po ne shkrimet tuaja ska dyshim qe po bravo

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2010 13:15
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10644

Re: Re: Dikush me tha,qe duhet te shkruaj...nje mike me shoqeroi...

Citim:
Po citoj ato që tha dylan


wowwwwwwww wowwwwwwwwwwwww wowwwwwwwwwww u dashurova me ju po ma merr kush per keq po ne shkrimet tuaja ska dyshim qe po bravo
Hahahahaha faleminderit,mua me ben qejfin...se Katin e kemi profesioniste ne kete fushe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2010 18:54
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Balerina
Rose of Silence

Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 1525

i them vetes qe nuk ka me bukuri ne jete tashme, u rrita. Turma zhgenjimesh vertetuan teoremen e jo-deshiruar: nuk ka me naivitet e pafajsi.

Nuk eshte me kohe e pershtatshme per perralla me mbret.
Leri endrrat rehat, si hiri i te kaluares qe jane.
Pergatitu per gjembat e ferrave - lendina me lule u vyshk, u tha, arome nuk kundermon me dhe magji idealesh s'ka...
E verteta eshte e perkohshme dhe nje iluzion.
Shprese? Perzemersi? Besnikeri? E ke mendokan te genjejne dhe njehere keta?
Mahnitjet foshnjore me bukurine e shpirtit te njerezve ishin thjeshte pasqyra qe reflektonin deshirat e tua per nje bote me te bukur.
Pasqyrat u thyen dhe duart u cane nga mprehtesia e tehut te copezave te tyre. E kush ngeli pas per te te lepire plaget pervec teje?

***
Ne kafene, nje te qeshur zhurmuese e te parregullt degjoj. Si ish-idealiste e kthyer ne cinike, ngrej koken te shoh me vetullat e ngrysura qe leximi i problemeve te botes kaq paturpshem u nderpre. Me syte gri te turbulluar - ka shume kohe qe shiu i pafalshem dhe mjegulla kane zene strehi ne iriset blu - hetoj te pranishmit per te identifikuar te qeshuren e parregullt.
Nje cast i vetem, nje person i huaj qe nuk ishte koshient se sa impakt kishte parregullsia e qeshjes se tij, riktheu blune ne syte e mi, qe me kishte munguar per kaq shume kohe. Me duart e cara nga ftohtesia e stines, po perpiqej te falenderonte dike ne menyren me njerezore qe kisha pare ndonjehere: me ndjenje, jo me llafe. Qeshte ne menyre imperfekte edhe pse nuk mund te degjonte tingujt qetesues te muzikes, renkimet e zogjve, freskine e shiut, te qaren e pare te nje femije, apo qeshjet dhe psheretimat e vetvetes. Ne ate milisekond njerezimi te paster nuk ndjeva me te cara, gjemba, dhe nuk ishte me gri ne syte e mi. Mu kujtua qe jo cdo gje e bukur eshte nje iluzion, sepse ne ate moment isha deshmitare e dickaje vogelsisht te mahnitshme.


Po, e qeshura e nje te shurdheri me kujtoi te shoh bukurine e shpirtit te njerezve.

__________________
Bukė, kripė e zemėr tė mirė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2010 21:10
Balerina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Balerina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Balerina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Balerina Shto Balerina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Balerina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Kat, mos u bej shitmence shkodrane. Eria ka stil te bukur, Oj

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Dhjetor 2010 00:02
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10644

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Kat, mos u bej shitmence shkodrane. Eria ka stil te bukur, Oj


Ja thuaji thuaji :ppp
Faleminderit,te thuash ti stil i bukur..wow

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Dhjetor 2010 10:32
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Eria


Ja thuaji thuaji :ppp
Faleminderit,te thuash ti stil i bukur..wowTi mos i lexo keto se te rritet mendja.

 E kisha per Katin

O kat qa dmth: "Te pres o mendim i pushte, o yll i qiellit tim, te pres! "

I pushte demek me push? Mendim i pushte, se po me duket si mendim pushtash, pranej.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Dhjetor 2010 12:57
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 45 faqe: « E parė ... « 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Leter shkruar Vetes!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.