Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Shkarkime - Download > Programe > Kerkesa per Programe
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Lightbulb

Po kerkoj nje program per te vendosur nen titujt ( subtitles ) formateve avi. Kam provuar Vobsub por s'me duket dhe aq i lehte... ndonjeri di ndonje program me te thjeshte qe mos me haje kohe te rri e te lexoj gjithe udhezimet???

Faleminderit

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Janar 2008 15:50
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Perpara jush... SuperMan!!!
Qe shpeton goca si Tulipani ne kesoj situatash!Programi me i perdorur, me profesional ... etj etj...
eshte VLC Media Player

Mjafton qe file-in e subtitels ta "terheqesh" mbi dritaren precedentisht te hapur dhe ta "leshosh" aty!

Shkarkoje Ketu

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Janar 2008 16:10
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Sorry Bad qe se kisha pare me pare pergjigjen tende.

Rrofsh per VLC por kete e kam sepse e perdor gjithmone. Ne fakt jam shpjeguar gabim sepse ajo qe doja ishte qe Subtitles format ( srt ) tia bashkangjisja perfundimisht formateve Avi dmth te krijoj 1 file te ri  dhe dhe jo vec sa ti lexoj per momentin. Dhe fatkeqesisht VLC se ben kete gje.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Janar 2008 11:49
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
klaudio
Thinking ahead

Regjistruar: 19/01/2008
Vendbanimi: LISSUS
Mesazhe: 57

kur iken nuk vjen me

Per sa i perket download programe te ndryshme i keni tek ?

http://www.toggle.com

http://www.downloads.com

Aty mund te gjeni nero, mp3 converter, pc games, c'far do loj progami qe juve ju duhet.. tund (persempre insieme) qe do te thote ik e mos u kthefsh me :( 

__________________
Me, my self, and I

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2008 11:06
klaudio nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė klaudio Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me klaudio (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė klaudio't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: klaudio Shto klaudio nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto klaudio nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Tani une nuk po doja qe ti bija rende...
se po te jete per ate pune...

Kur nxehem une... i thyej te gjitha... :p
Kerkimi juaj per Download mbaron ketu
http://download.ir/archives.htmlp.s : Bile tani me erdhi nder mend te bej nje teme te re, ku te ekspozoj kete web!

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2008 15:39
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

ore ti thyji mer po prap ate program qe po kerkoj una nuk po e gjej atje ...dmth ishte si Home Edition por me duhet Professional Edition sepse kishte disa gjera me teper qe me interesojne

programi quhet "FontCreator Professional Edition"...a mund ta gjeje ndokush?

p.s: linku qe dhe ishte me te vertete shume i mire

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2008 00:28
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
klaudio
Thinking ahead

Regjistruar: 19/01/2008
Vendbanimi: LISSUS
Mesazhe: 57

Thumbs up

download mp3

dua te gjej nje programe me qe un i kam shkarkuar disa prej atyre po te jen shkarkime per mp3 ose kenge shkurt, un kam bearshare 5.2.5 eshte i shpejte per shkarkime po ne se dini noj tjeter me te shpejte se ky hidheni linkun ne ket teme ciao 6.86 sec speed

__________________
Me, my self, and I

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2008 14:02
klaudio nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė klaudio Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me klaudio (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė klaudio't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: klaudio Shto klaudio nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto klaudio nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dr_Devil ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Dr_Devil
www.Mjeksia.INFO

Regjistruar: 09/12/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 471

Re: download mp3

Citim:
Po citoj ato që tha klaudio
dua te gjej nje programe me qe un i kam shkarkuar disa prej atyre po te jen shkarkime per mp3 ose kenge shkurt, un kam bearshare 5.2.5 eshte i shpejte per shkarkime po ne se dini noj tjeter me te shpejte se ky hidheni linkun ne ket teme ciao 6.86 sec speed


Shume i mir eper shkarkimin e kengeve per mua eshte LimeWire. Me ka dhene rezulatate shume te mira.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2008 11:46
Dr_Devil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dr_Devil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dr_Devil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dr_Devil Shto Dr_Devil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dr_Devil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

kerkese per Advanced PDF Tools v1.3 ose v2.0

a mundet ndokush me me gjet programin Advanced PDF Tools v1.3 ose 2 ? doja te nderroja metadatat e disa file PDF qe kam,ne menyre qe Google Desktop ti vendose ne regjistrat e vet,por me menyren tradicionale duek shkuar tek properties dhe ta shkruash atje,vlen deri ne momentin qe ti nuk e luan ate file nga PC....nese e luan ti zhduk!

flmn!

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2008 20:17
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
THe_AnSwEr
unknown

Regjistruar: 08/06/2003
Vendbanimi: California
Mesazhe: 681

Advanded PDF Tools General
Advanded PDF Tools is a fast and easy to use utility to maintain your PDF files, it allows you to edit or add data into the document information fields of single or multiple PDF files, it also allows you to set open action, page layout, page size, page margin, page orientation, metadata, optimization, and others into your existing PDF files.

Advanced PDF Tools Function and face
1. Advanced PDF Tools can return the lots of information from PDF files
2. Advanced PDF Tools supports set document Information fields
3. Advanced PDF Tools Exports the source XML Metadata from PDF files
4. Data is returned via standard output and/or printed to a text file
5. File path and filename can be printed at the beginning of the returned data
6. Advanced PDF Tools supports insert a XML file into PDF files
7. Advanced PDF Tools has the ability to set how the new output file displays when opening
8. Advanced PDF Tools supports command line operation (for manual use or inclusion in scripts)
9. Wildcards Supported - count all PDF files's pages in a directory (*.pdf)
10. Advanced PDF Tools supprots count PDF Pages and Returns the Numerical Amount
11. Total Page Count - multiple file page counts added together
12. Prints results to Standard Output or to a Text File
13. Advanced PDF Tools has the ability to change the page size and page content in your PDF files
14. Set page size to A3, A4, Letter, B4, B5, Legal, Custom Size
15. Scale the page size and page content
16. Rotate the page and page content (0, 90, 180, 270, 360, any angle)
17. Advanced PDF Tools supports page margin changing
18. Advanced PDF Tools supports optimize PDF files
19. Advanced PDF Tools supports JPEG2000,JPEG,CCITT G4 compression to compress Color,Grayscale and Monochrome images in a PDF file

Kliko ketu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2008 02:34
THe_AnSwEr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė THe_AnSwEr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me THe_AnSwEr (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė THe_AnSwEr't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: THe_AnSwEr Shto THe_AnSwEr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto THe_AnSwEr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 01:11 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Shkarkime - Download > Programe > Kerkesa per Programe

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.