Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Shkarkime - Download > Pyetje per perdorimin e rapidshare
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Pyetje per perdorimin e rapidshare

Me intereson te bel nje shkarkim nga rapidshare. Gjeta shume informacione te sakta dhe te thjeshta per perdorimin ketu. Kam nje paqartesi te cilen ju lutem te ma sqaroje ndokush.

Me sa kuptova, limiti i file-it qe ngarkohet/shkarkohet ne rapidshare eshte 100 Mb. Natyrisht per te ngarkuar/shkarkuar nje file me permasa me te medha duhet ta copezosh ne pjese nga 100 Mb. Deri ketu cdo gje ne regull.

Pyetja ime eshte:

Nqs une e di qe ajo qe duhet te shkarkoj eshte me e madhe se 100 MB, si mund ta kuptoj nqs i kam shkarkuar te gjitha pjeset? Dmth, nqs une kam shkarkuar part1, part2, part3, si mund ta di qe me shkarkimin e part3-shit e kam mbaruar download-in?

Shpresoj qe te kem qene i qarte ne pyetjen time, flm.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2009 10:37
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Beji download te gjithave pjeseve, mqs jane te zipuara do i nxjerresh jashte.Mjafton te nxjerresh te parin dhe automatikisht do dalin te gjitha pjeset te bashkuara.
Rapidshare ka limit se te kerkon te presesh 15 min sa here qe mbaron nje zbritje.
Perdor megaupload se gjen edhe materiale mbi 700mb ne nje file te vetem plus qe nuk pret ate 15 min e famshem

ps.mbaj mend pasword se shume here e kerkojne ne file-t e zip-uara

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2009 14:30
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Tresh

Flm per pergjigjen por nuk ma zgjidh problemin. Po shpjegohem edhe nje here tjeter:

Po e zeme se une kerkoj nje file specifik me emrin "tizio". Shkoj, bej kerkimin me fjalen "tizio" dhe shikoj se me jep "tizio.part1.rar" dhe "tizio.part2.rar". I shkarkova te dy filet, por ne procesin e dekompresimit te .rar me jep mesazhin "per te vazhduar me tej duhet file tizio.part3.rar".

Si ta gjej kete file (part3) kur kerkimi ne rapidshare, sic e thashe edhe me siper, me jep vetem part1 dhe part2?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2009 22:11
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

nqs mungon, mungon ske ca me ba.Here tjeter gjej lidhje ku nuk ka pjese qe mungojne, puna asht se duhen zbrite te gjitha pjeset dhe te plota.

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Mars 2009 07:40
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha tresh
nqs mungon, mungon ske ca me ba.Here tjeter gjej lidhje ku nuk ka pjese qe mungojne, puna asht se duhen zbrite te gjitha pjeset dhe te plota.


E kuptova, faleminderit Tresh.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Mars 2009 19:26
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dr_Devil ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Dr_Devil
www.Mjeksia.INFO

Regjistruar: 09/12/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 471

PS:
Tani Rapidshare te jep mundesine per te bere upload deri ne 200MB per perdoruesit normale dhe deri ne 2Gb per perdoruesit Premium.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2010 09:52
Dr_Devil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dr_Devil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dr_Devil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dr_Devil Shto Dr_Devil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dr_Devil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:43 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Shkarkime - Download > Pyetje per perdorimin e rapidshare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.