Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Arkiva > Ju lutem me lexoni!!
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Lezhjani_82

Kur behet nje ''gjyq'' analizohen rrethanat e kryerjes se nje ''krimi''.
Per te arritur ne konkluzione te drejta e te paaneshme studiohet ceshtja qe nga fillimi.Gjendet kush eshte shkaktari pastaj,gjykohen pasojat.
Gjykimet e tua me kujtojne kohen qe lam mbrapa.
Me ka rene rasti qe te gjykoj dy pale ne grindje midis njeri tjetrit,por gjithmone kam qene i kujdesshem e i ndershem.Ndofta vitet e pakta qe ke mbi supe te bejne te gjykosh me dy standarte.
Preferencat e tua mos i shpreh ne dhenien e vendimeve te padrejta e te pandereshme.
Menyra se si i drejtohesh njerit edhe tjetrit te dekonspiron edhe se sa i drejt e i ndershem je.Shikoje postimin tend dhe bindu.
Megjithate per lenien e situates te precipitoj ne kete fare feje une te fajsoj edhe ty. Nuk duhet te ishe bere sehirxhi,por duhet te kishe vepruar ne kohe.Ti qellimisht ke lene postime e shprehje te pahijeshme te postuara nga pala tjeter.Mua mund te mos me pelqesh si person apo mos te jesh dakord per shume probleme,por gjer sa ke marre persiper nje detyre te tille nuk te drejte te besh diferencime.
Durova dhe prita se mos veproje ti,por me qendrimin tend ti e inkurajove ate sa qe ai i fillonte postimet duke marre edhe mbeshtetjen tende.
Keto jane fakte.
Durimi ka nje limit.Si do te kishe vepruar ti?Ne ndonje rast u mundova edhe ta zbus situaten,por ti vazhdoje te heshtje.
Per percipitimin e situates dhe perdorimin e nje fjalori te papershtatshem une kam kerkuar edhe ndjese, ndersa pala tjeter jo,por duart jane per nje koke i dashur.Une e kam futur ne listen e injorimit nje person si ai.
Disa nga ato fjale qe ke shkruar per mua mund ti marresh mbrapsht.I ke lene shkas vetes tende.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Prill 2007 17:27
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Nje vjershe e Ali Asllanit

[B]Dinaku[/B]

Sa per mua
s'kam te beje me politik",
po shkelqesen shume e dua
pse e kam nga gjyshi mik!

Dhelperia keshtu flet
dhe si dredhkel zvarr'ne llosh,
qe te ngjitet posht' perpjet'
rrethon lisin e shendosh!

Ngjitet,ngjitet e perhapet
deg' me dege e maj' me maj';
perqafonet,puthet kapet
me c'te gjej' perpara saj

Aty benet tende e rende,
sa qe qielli nuk e rreh,
erresira zuri vend,
erresira gjeti streh!

Mblidhen korba e laraska,
qe e ndjekin kermen teper,
DALNGADALE BIJE MASKA,
ZE PERTYPET ZONJA DHELPER!

PS:Kush ka vesh di ti degjoj zilet

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Prill 2007 17:41
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Re: Lezhjani_82

[QUOTE][i]Po citoj ato që tha IQVLORA [/i]
[B]Kur behet nje ''gjyq'' analizohen rrethanat e kryerjes se nje ''krimi''.
Per te arritur ne konkluzione te drejta e te paaneshme studiohet ceshtja qe nga fillimi.Gjendet kush eshte shkaktari pastaj,gjykohen pasojat.
Gjykimet e tua me kujtojne kohen qe lam mbrapa.
Me ka rene rasti qe te gjykoj dy pale ne grindje midis njeri tjetrit,por gjithmone kam qene i kujdesshem e i ndershem.Ndofta vitet e pakta qe ke mbi supe te bejne te gjykosh me dy standarte.
Preferencat e tua mos i shpreh ne dhenien e vendimeve te padrejta e te pandereshme.
Menyra se si i drejtohesh njerit edhe tjetrit te dekonspiron edhe se sa i drejt e i ndershem je.Shikoje postimin tend dhe bindu.
Megjithate per lenien e situates te precipitoj ne kete fare feje une te fajsoj edhe ty. Nuk duhet te ishe bere sehirxhi,por duhet te kishe vepruar ne kohe.Ti qellimisht ke lene postime e shprehje te pahijeshme te postuara nga pala tjeter.Mua mund te mos me pelqesh si person apo mos te jesh dakord per shume probleme,por gjer sa ke marre persiper nje detyre te tille nuk te drejte te besh diferencime.
Durova dhe prita se mos veproje ti,por me qendrimin tend ti e inkurajove ate sa qe ai i fillonte postimet duke marre edhe mbeshtetjen tende.
Keto jane fakte.
Durimi ka nje limit.Si do te kishe vepruar ti?Ne ndonje rast u mundova edhe ta zbus situaten,por ti vazhdoje te heshtje.
Per percipitimin e situates dhe perdorimin e nje fjalori te papershtatshem une kam kerkuar edhe ndjese, ndersa pala tjeter jo,por duart jane per nje koke i dashur.Une e kam futur ne listen e injorimit nje person si ai.
Disa nga ato fjale qe ke shkruar per mua mund ti marresh mbrapsht.I ke lene shkas vetes tende. [/B][/QUOTE]
IQvlora me vjen keq te te them qe nuk eshte mundesia e askujt qe te rrije 24 ore ne forum, dje ka qene dite e shtune dh ne njefare pike kam edhe une deshire te shijoj fundjaven si cdokush qe ka punuar gjate gjithe javes. Megjithate sapo jam zgjuar ne mengjes i kam lexuar mesazhet ofenduese dhe ikam fshire. nuk mund te rri une ne dispozicionin tend sa here ty te teket te shash ne forum. Po te them edhe njehere qe nuk mund te kesh justifikime kaq te thjeshta se je dyfishi i moshes time dhe me duhet mua te te moderoj ty.

Te shash eshte shume e lehte IQvlora, te ruash durimin eshte e veshtire, gje qe une e kam bere me ty. Cdo person qe mund te shikoje profilin tend e shikon se sa i duruar je ti ne kete fushe, ke 8 mesazhe te denoncuara dhe ne kemi bere nje sy qorr e nje vesh shurdh. Ta dish se kjo nuk mund te zgjase me sepse edhe ne jemi njerez e kemi nerva, cdo gje ka limit.
Shpresoj se kaq mjafton, sa per vjershat e provokimet....shume stil i vjeter.

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2007 02:44
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Pergjigja jote i verteton me se miri ato qe them une per ty.Duket qe ti vepron me dinakeri e prapamendim.Ti nuk me tremb dot mua se je i vogel.Nuk te ka detyruar njeri qe ta besh moderatorin.Eshte mire qe te jesh i drejte dhe i ndershem e jo dinak.Dinakeria juaj jo vetem mua por edhe te tjereve ju ka rene ne sy.Mos u mundo te fshihesh.Problemet nuk duhet lene qe te trashen.Nje djale i mire e moderator i zoti me veprimet e tij nuk i le qe te agravohen kontradiktat.
Une te mirkuptoj se ti ke hallet dhe problemet e tua si cdo njeri,por e rendesishme eshte te jesh asnjanes.Ti e sheh qe tjetri i kalon caqet e mirsjelljes e na i drejtohesh me te lutem,kurse mua ne menyre harbute.Mua as me ul e as me ngre sjellja jote.Ti i ul pike vetes tende me shume mor djalosh..Veprimi jot eshte i lexueshem nga te gjithe.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Maj 2007 19:48
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mbreteresh
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/01/2008
Vendbanimi: Large vendlindjes!!!
Mesazhe: 296

Nje pershendetje per te gjithe....

....Meqse qenka ni tem shum interesante, dhe per ket arsye vendosa te kyqem dhe une me pak fjale,per faktin se eshte per te ardhur keqe se si disa anetar/e nuk mbajn deciplin,apo qe t'len respekt sa do pakez ndaj njeri tjetrit,edhe se qenkemi ne nje bote virtuale,ku mendoj qe pak gjera po mbesin jasht realitetit....gje qe nenkupton dhe vet fakti,qe qdo shenim apo fjale e ni anetari po bjen ne sy te tjetrit, e tjetrit me radhe,do t'thote po behen publike....andaj qa po mbetet jashte realitetit?!
Keshtuqe ne vend se te jemi aktiva nen Forume, jemi vet shkatrrimtar/e..,fare pa na ardhur keqe as nga vetvetja,me habit fakti se si disa munde te hudhen fjale pahamnedese,fare pa ju ven bisht as kok?!.
Dhe sikur behemi kaqe shum njoranca ndaj njeri tjetrit,ne vend se te jemi aktiva dhe te kontribojm duke pasuruar nje Forum shqiptar, pavaresishte Titullit qe ka,por mjafton qe shkruajm dhe flasim shqip.A nuk eshte pak kjo? ku besoj se kemi nevoj per ni hapsire shoqerore, apo me mire te themi vllazerore gjithe shqiptare nga do, dhe ku do qe jemi,aty ku na lidhe gjuha shqipe,si dhe tradita e kultura,e shum gjera te tjera..... per te cilat duhet respektuar nga gjithe anetaret qofte dhe vet Stafit nen Forum...megjithate nuk shofe ndonje arsye, qe duhet paragjykuar stafin dhe per qfare do gje sende qofshin ato,mirepo ne anen tjeter, nuk do thote qe dhe stafi te beje qka ti piket ne kok,ndaj ni anetari/es,qe ta vej ne paragjykim per disa gje sende te vogla, sepse askush nuk mund te jet perfekt ne fjale,Njeriu eshte per t'bere gabime, por edhe per t'mesuar nga ato,apo jo?
Duke pas parasyshe qe ne sot jemi ne shekullin -21-dhe qe jemi ne nje bote "Demokratike te civilizuar"...prandaj te mesohemi dhe ne, se si duhet t'jemi perpara ketij shekulli i cili na ka hapur shum shtigje te reja, qe na presin per qdo dite e me shum per tu perballuar me to,sigurishte qe ne duhet te jemi ata/o njerez, qe duhet angazhuar jetes duke mos kthyer koken pas.... p.s. pavaresishte asaj ku bejm pjese,ne realitet qofte dhe virtualitet..m.q.n.se dhe virtualiteti sikur po behet nje pjese e trunit ton,aty ku ndikon fjala, ndjenja, dhe vete shprehja njerzore,a thua valle se u dashka ta keqperdorim tani nje gje te tille,?!

Respektivishte
MBR.

__________________
Pa pavaresi ska liri!pa bashkim ska shpetim,shqiptarit te vertet i flet vepra vet.
Fjala eshte shpat!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Qershor 2008 00:35
Mbreteresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mbreteresh Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mbreteresh Shto Mbreteresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mbreteresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:51 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Arkiva > Ju lutem me lexoni!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

 

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale nuk lejohen
Ikonat nuk lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.