Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Ca pyetje per ju ..........
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AIR-FORCE-ONE
deri ne vdekje politike

Regjistruar: 01/02/2004
Vendbanimi: U.S.WASHINGTON
Mesazhe: 663

Ca pytje per ju ..........

Pyetje

Pse Benedikti XVI do ta kthej prap liturgjinč katolike ne latinisht ?


Pse mysylmančt shqipčtar luten arabisht ?


Pse ata tč Jehovait kčndojnč anglisht ?


Pse Arbčreshčt e italisč mbajnč mesat fetare nč Shqip ?

Pse nje Adolf Hitler Austriak drejtoi nje Gjermani ?

Pse nje Gjorgjian, drejtoi nje Rusi ?

Pse nje Enver Hoxha Boshnjak drejton nje Shqiperi ?

Pse nje AT-Turk shqiptar drejtoi nje Turqi?

Pse nje Napoleon drejtoi nje France Napoleoni thojne italian dhe shqiptar dhe kur shante oficeret e tij i shante ne shqi thojne ..

Pse nje Aleksander me mam shqiptare drejtonte nje perandori

Pse nje Skenderbe me mama serbe drejtonte nje Shqiperi

Pse nje mbreteresh angleze me mam gjermane drejton Angline

Pse Mao me Tengksiopinin 2 cuna teze drejtuan nje Kine dhe tjetri Taivanin

Pse ne drejtohemi nga klane sllave boshnjake akoma ne 2009 ?

__________________
"Njė burrė mund t?i japė dinjitet rangut tė tij, por asnjė
rang s?mund t?ia shtojė dinjitetin njė burri ? "

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Dhjetor 2009 23:42
AIR-FORCE-ONE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AIR-FORCE-ONE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AIR-FORCE-ONE (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė AIR-FORCE-ONE't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: AIR-FORCE-ONE Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6853

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Re: Ca pytje per ju ..........

Citim:
Po citoj ato që tha AIR-FORCE-ONE
Pyetje

Pse Benedikti XVI do ta kthej prap liturgjinč katolike ne latinisht ?


Pse mysylmančt shqipčtar luten arabisht ?


Pse ata tč Jehovait kčndojnč anglisht ?


Pse Arbčreshčt e italisč mbajnč mesat fetare nč Shqip ?

Pse nje Adolf Hitler Austriak drejtoi nje Gjermani ?

Pse nje Gjorgjian, drejtoi nje Rusi ?

Pse nje Enver Hoxha Boshnjak drejton nje Shqiperi ?

Pse nje AT-Turk shqiptar drejtoi nje Turqi?

Pse nje Napoleon drejtoi nje France Napoleoni thojne italian dhe shqiptar dhe kur shante oficeret e tij i shante ne shqi thojne ..

Pse nje Aleksander me mam shqiptare drejtonte nje perandori

Pse nje Skenderbe me mama serbe drejtonte nje Shqiperi

Pse nje mbreteresh angleze me mam gjermane drejton Angline

Pse Mao me Tengksiopinin 2 cuna teze drejtuan nje Kine dhe tjetri Taivanin

Pse ne drejtohemi nga klane sllave boshnjake akoma ne 2009 ?
Sepse Ty te mungojne ca "derrasa" , o lal! Te gjithve na mungon na nji darrase por, ty krejt! Kush t'ka fut ne Air-Force ty? Paske pas mik te forte! I ke korruptu Gjeneralet!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2009 00:28
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AIR-FORCE-ONE
deri ne vdekje politike

Regjistruar: 01/02/2004
Vendbanimi: U.S.WASHINGTON
Mesazhe: 663

hahahahah Vizioner ome viza chatit , un ty te korruptoj ,te blej dhe te dhuroj , ( ne sensin e mire ) hajde me tako dhe pos te bera qe te thuash,kam darkuar me Mbretereshen Elizabet .....

E din historine apo po hahemi kot ???

__________________
"Njė burrė mund t?i japė dinjitet rangut tė tij, por asnjė
rang s?mund t?ia shtojė dinjitetin njė burri ? "

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2009 13:32
AIR-FORCE-ONE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AIR-FORCE-ONE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AIR-FORCE-ONE (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė AIR-FORCE-ONE't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: AIR-FORCE-ONE Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

AIR-FORCE-ONE, nuk e di nese pyetjet qe ke bere kan pergjigje, por edhe po te kene, cfare do zbardhin...? Historine?

Njerzimi e ka humbur memorjen dhe historia eshte shume e deformuar...
psh: sot Shqiptaret thone se Aleksandri eshte me origjine Shqiptare, Greket thone se eshte Grek, kurse Maqedonsit, qe eshte maqedons...
Si eshte e verteta? Apo te treja keto supozime jane te verteta?!

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2009 16:01
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14610

Air pyetje interesante te gjitha PSE-te e tua

Po te pergjigjem me 1 fjali sepse sdua te lodhem shume :p

SESPE te gjithe qene/jane te zgjuar dhe te cmendur ne te njejten kohe.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2009 18:00
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Air Force, te vi dhe une me kete Vizionerin?
Ku e ke mendjen te na cosh?
Pastaj i flasim edhe pse-te

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2010 19:20
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AIR-FORCE-ONE
deri ne vdekje politike

Regjistruar: 01/02/2004
Vendbanimi: U.S.WASHINGTON
Mesazhe: 663

Ok hajdeni ne Tirane jam ne kete moment merre dhe Vizionerin

__________________
"Njė burrė mund t?i japė dinjitet rangut tė tij, por asnjė
rang s?mund t?ia shtojė dinjitetin njė burri ? "

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2010 22:15
AIR-FORCE-ONE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AIR-FORCE-ONE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AIR-FORCE-ONE (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė AIR-FORCE-ONE't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: AIR-FORCE-ONE Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Cfare kuptimi ka koka e dhise mbi helmeten e Skenderbeut?
Di gje njeri? Nga vjen, domethenia etj etj.
Cedrus? - se ti sikur ia thu nga keto gjona.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 04:16
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
Cfare kuptimi ka koka e dhise mbi helmeten e Skenderbeut?
Di gje njeri? Nga vjen, domethenia etj etj.
Cedrus? - se ti sikur ia thu nga keto gjona.Une? Ouuu.

Thone qe e ka dhurate nga papa (Kristo Frasheri). Thuhet se nuk jane origjinale se kane kaluar dore me dore neper Itali deri sa attiten ne Vjene.

Ka nje te shkruar nga brenda:
IM*PE*RA*TO*RE*BT, qe do te thote: Jhezus Nazarenus*Principi Emathiae*Regi Albaniae*Terrori Osmanorum*Benedictat Te (Jezuj i Nazaretit te bekon ty Skenderbe, Princ i Matit, Mbret i Shqiperise, Tmerri i Osmanllinjeve, Mbret i Epirit).

Dhija nuk te jete e rastesishme, por mund te jete edhe nje simbol qe ka qene andej ketej neper Ballkan e itali prek lashtesise.

Shpesh shpjegimet kane nuanca mburrjeje demagogjike qe ti nuk i beson Lost-i, e di une qe thua ti

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 14:55
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Per simboliken e dhise e kisha me shume pyetjen, ne fakt se ato te tjerat i kam lexuar neper internet.
Dhija nuk besoj te jete e rastesishme, do te kete ndonje simbolike per te cilen nuk kam gjetur ndonje shpjegim online.

Dhe eshte e cudicme se dhija eshte kaq prominente, ne maje te kokes se nje perandori dhe mesa duket asnje nuk i ka dhene ndonje shpjegim.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 15:22
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:58 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Ca pyetje per ju ..........

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.