Forumi Horizont Gjithsej 404 faqe: « E parė ... « 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 » ... E fundit »
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- Sali Berisha, komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14943)


Postuar nga Vizioner datė 06 Dhjetor 2007 - 09:49:

Nuk eshte Centrali Nuklear, zgjidhja!

... Frumista,
Problemi eshte se; Sali Protopapa (Berisha) eshte Injorant dhe cdo gje qe nxjerr ai nga goja, eshte Ndyresi dhe Grafme e qelbur...!
Ne nje kohe ( shekulli XXI) as nje vend i Europes Lindore, nuk e ka problem Energjine(cmimi per konsumatoret po,eshte gje tjeter), Salite-Politikane te shqiperise derdellisin, duke i hedhur Hire syve, popullit te shkrete "qorr", shikon-jeton nen driten e Qiriut, se do shtrojne Kabell neper Det dhe se do ndertojne Hidrocentrale barthamore...!
Po si mund te ndertoje Shqiperia, nje vend pa Garanci Politike, pa Garanci Ligjore e te tjera si keto, nje Hidrocentral Atomik qe do te thote; hqiperia te behet Zoteruese e Formules Atomike, ku me ane te kesaj Formule te ndertoje dhe areme Berthamore!!! Po cili vend i Europes si: Rusia, Franca, Serbia, Greqia do ta lejonte Shqiperine te behej zoteruese e kesaj Formule!!!??? Qe ketu fillon Otopia e Sale-Injorantit, i cili mendon se, i gjithe pupulli shqiptare i ha keto "Kumbulla"! Se akoma ne shqiperi ka njerez qe s'kane haber nga Politika e Jashtme! Harron AI se njerezit(dhe te tille ka shume) jane ndergjegjesuar dhe ngritur Ideologjikisht dhe Politikisht!?
Tjeter; Ne nje kohe,kur Europa, po ben Ligje per t'i hequr Hidrocentralet Atomike(Ndotja,Kostoja etj.) dhe po shfrytezon ato me Ere, Sale-Dallkauku flet per Atom...!!!
Shqiperia, nje vend, gati 60% malor, qe rrihet nga Erera te ndryshme, DUHET dhe te Shfrytezoje Energjine e Eres! Kjo do te ishte Teori dhe Largpamesi e Sales dhe e politikes shqiptare! Ato nuk ndotin Ambjentin, ato nuk kane rrezikun e shperthimit!
Teter; Pse nuk flet Sale-Injoranti, per shfrytezimin e Solareve!? Shqiperia, nje vend me gati 6 muaj Diell, do te arrinte te plotesonte nevojat e gati 40% te popullit-vendit, me kete lloj shfrytezimi Energjije!!!

Si mendoni JU, te nderuar Forumista, a s'jane keto arsye qe dalim pastaj ne perfundimin se, Sala dhe Politika shqiptare eshte Injorante dhe nk shikon-mendon per Alternativat me te Realizueshme, te Mundeshme!!!???

Varka.... sa per Kanadane si dhe Ameriken; Ato jane Superfuqi dhe i LEJOJNE VEHTES CDO GJE! Amerika eshte ndotesja me e madhe e Planetit dhe ajo, jo pa qellim, nuk firmos te gjitha pikat e Marreveshjes se Minimizimit te Ndotjes se Ambjentit(n.q.se e ke ndjekur kete debat)!
..........
Theksoj: S'JAM DHE SPERFAQESOJ AS NJE PARTI!
JAM DHE MUNDOHEM TE JEM PLURALIST-DEMOKRATPershendetje
Une jam...!!!


  Gjithsej 404 faqe: « E parė ... « 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 » ... E fundit »
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.