Forumi Horizont Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 51 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Psikologjia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=6)
-- A besoni se ekzistojne fantazmat? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17565)


Postuar nga Deb* datė 11 Janar 2010 - 23:28:

A besoni se ekzistojne fantazmat?

Do desha te bisedonim rreth fantazmave. A besoni ne to, dhe a keni pare ndonje vet. Me kujtohet kur isha ne konvikt diskutonim rreth tyre, dhe ne e dime si na hynte frika pastaj naten, sidomos kur na duhej te vinim ne wc. Kam patur shoqe qe besonimn se kishin pare fatazma. Kryesisht tregonin se kishin ndeshur femra te veshura me fustan te bardhe. Njera tregonte se u ishte shfaq nje femer ne mes te ares dhe ashtu avulloi. Tjetres i ishte shfaqur ne dritaren e dhomes se saj. etj. Po ju a keni patur ndonje eksperience te tille?


Postuar nga Deb* datė 11 Janar 2010 - 23:56:

Cfare jane fantazmat?
Mendohet qe jane te vdekur qe kane ngelur midis dy jeteve; asaj ekzistuese dhe jetes se pertejshme. Per arsye kryesisht traumave qe kane patur ne jeten e tyre kur ishin gjalle ata kane dale nga trupi i tyre, kane ngecur ne mes dy jeteve dhe kane nevoje te lirohen. Ata nuk e dine qe kane vdekur.Ka shpirtra te mire dhe agresive.
Ketu ne shtetin ku jam une, mendohet qe nje qyteze e tere te jete zbrazur. Ka ngelur e pabanueshme sepse posedohet nga shpirtrat, fantazmat. E cuditshme apo jo?


Postuar nga Katilesha datė 12 Janar 2010 - 00:03:

Ca jane keto tema moj Deb*?

I hap edhe para orarit te gjumit per ne nga Albania. Ca behet keshtu ne ty moj vajze?


Postuar nga Deb* datė 12 Janar 2010 - 00:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha
Ca jane keto tema moj Deb*?

I hap edhe para orarit te gjumit per ne nga Albania. Ca behet keshtu ne ty moj vajze?


Tani kane me shume efekt keto lloj temash.
Shiko efektin pozitive, lol.
Te ndihmojne te rrish zgjuar kur ke shume per te mesuar.
Ti beson apo jo? Po s'besove mos e vrit mendjen shume. Keq e kane ata/ato qe besojne.


Postuar nga Katilesha datė 12 Janar 2010 - 00:24:

Po ne po vdesim qe te fleme cik me heret se ora 3 e mengjesit kjo na permend ehde fantazmat?

Edhe pse per mua nuk ka fare proesoj fare ne keto gjera. Une nuk besoj ne horoskop jo me ne fantazma..


Postuar nga Glaukus datė 12 Janar 2010 - 00:26:



me fantazmat boj ē'far te duash ti ........... po horoskopin degjoje
.


Postuar nga Eria datė 12 Janar 2010 - 18:24:

Besoj pse jo...ne fund te fundit pse te mos kete...


Postuar nga Piktor datė 12 Janar 2010 - 18:40:

Po besove normal qe do ti gjesh e ti takosh.:p
Nuk besoj aspak ne fantazma per motive matematikore e substanciale.


Postuar nga An_Al datė 12 Janar 2010 - 21:53:

Stergjyshja ime tregonte gjithmone histori me fantazma e lugeter.Thoshte se kishte pare lugat, qe ishte shfaqur ne forme flake gjithashtu edhe xhinde qe kendonin me saze rruges.
Ne zonen e Korces ka qene nje lugate shume e keqe, e quanin Xeme, tregonte stergjyshja, qe u bente shume keq njerezve po sidomos ishte fiksuar me priftin e fshatit.
Gjithashtu nje shoqja ime ne shkolle fillore , me kujtohet se thoshte qe shikonte nje njeri,rrinte bashke me te, mesonte etj etj

Une personalisht nuk besoj ne fantazma por gjithashtu mendoj se cdo gje eshte e mundur , edhe mund te ekzistojne fantazmat.


Postuar nga Deb* datė 12 Janar 2010 - 22:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha An_Al

Gjithashtu nje shoqja ime ne shkolle fillore , me kujtohet se thoshte qe shikonte nje njeri,rrinte bashke me te, mesonte etj etj



WoW! Si reagonit ju kur thoshte ashtu? Besoj se e merrnit per te cmendur.
P.s Ka mundesi ndonje nga stafi ta korrigjoj pak opsionin e trete te sondazhi? Ta bej ''nuk jam i/e sigurt.


Postuar nga An_Al datė 12 Janar 2010 - 23:24:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Debora*
[B]
WoW! Si reagonit ju kur thoshte ashtu? Besoj se e merrnit per te cmendur.


me shume me vinte keq, se ja kisha vene dhe syrin per vellain dreqit


Postuar nga Katilesha datė 12 Janar 2010 - 23:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha An_Al
[QUOTE]Po citoj ato qė tha Debora*
[B]
WoW! Si reagonit ju kur thoshte ashtu? Besoj se e merrnit per te cmendur.


me shume me vinte keq, se ja kisha vene dhe syrin per vellain dreqit




Postuar nga Deb* datė 12 Janar 2010 - 23:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha An_Al
[QUOTE]Po citoj ato qė tha Debora*
[B]
WoW! Si reagonit ju kur thoshte ashtu? Besoj se e merrnit per te cmendur.


me shume me vinte keq, se ja kisha vene dhe syrin per vellain dreqit


C'paske qene dhe ti! Kaq e vogel e kishe mendjen per mbleserira.
Po cu be me te? Vazhdon akoma bisedat me shoket imagjinare?


Postuar nga Katilesha datė 12 Janar 2010 - 23:46:

O Deb*, nje fqinja ime me tregonte nje here qe gjyshja e saj i kishte gjetur tre femijet e saj te vdekur ne mes te dhomes, qe qendronin ne ajer dhe me nje shenj ne qafe sikur te ishte ndonje shterngim nga dy duar. Ajo e shkreta grua pas kesaj fatkeqesie, nje vdekje e cuditshme, shkon te nje hoxhe me emer ne ate kohe dhe ai i thote qe ishte shpirti i nje njeriu te keq qe jetonte te ajo shtepi dhe se ajo do mund te shpetonte prej tij vetem nqs do largohej nga ajo shtepi e pastaj i sugjeroj edhe disa rite fetare qe mua nuk po me kujtohen. Ajo gruaja u largua nga ajo shtepi , u instalua diku tjeter dhe beri femije te tjere dhe qe i jetuan.

Ndonese mund te jene reale, per mua jane gjera qe nuk m'i rrok arsyeja.


Postuar nga Deb* datė 12 Janar 2010 - 23:56:

Kam njeren me te cilen behem shume ketu. Ajo i ka shtepite e vjetra ne Shqiperi, dhe mendon se aty ne shtepine e tyre nje shpirt vjen rrotull. Eshte femer thote. Kur beme ca shtesa ne shtepi me tha ajo u egersua. Nuk e mbaj mend tamam cfare u beri, por vajza e saj ka shenja ne trup, ne qafe. Ajo ndjehet shume e frikesuar dhe e paafte per ta ndihmuar.
Nuk e di, por pavaresisht se e kemi te pamundur ta perceptojme dicka te tille, kjo nuk do te thote se ato nuk ekzistejne.


Postuar nga Katilesha datė 12 Janar 2010 - 23:59:

Hajt moj ti leme keto muhabete , se jam edhe vetem ne gjithe kete shtepi te madhe....Brrrrrr che pauraaaaa...Hahahaha


Po ti Deb* i beson? Te ka dalur ty ndonjehere ndonje fantazem?

Mua po te me dilte do beja gallate me te.


Postuar nga Deb* datė 13 Janar 2010 - 00:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha
Hajt moj ti leme keto muhabete , se jam edhe vetem ne gjithe kete shtepi te madhe....Brrrrrr che pauraaaaa...Hahahaha


Po ti Deb* i beson? Te ka dalur ty ndonjehere ndonje fantazem?

Mua po te me dilte do beja gallate me te.


Jam trembur njehere. Ishte ora 1 e nates. Me doli gjumi. Perballe krevatit kam dollapin e rrobave me dere pasqyre. Hodha veshtimin drejt saj, kur nje drite e bardhe kaloi siper kokes sime. Ngriva per nje moment.
Me vone u kujtova qe ka qene drite makine qe kalonte ne rruge e reflektohej ne mur. Kjo ka qene eksperienca ime e vetme gjer tani.


Postuar nga Glaukus datė 13 Janar 2010 - 00:15:


Postuar nga Katilesha datė 13 Janar 2010 - 00:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus




Ti qe na zgerdhihesh, na trego ato fantazmat tuja..P


Postuar nga Glaukus datė 13 Janar 2010 - 00:27:


mua me kan qelluar fantazma te mira ............. shum hooooot , gjithmon ne version bikini me shfaqen po nuk po i kap dot


Postuar nga Katilesha datė 13 Janar 2010 - 00:33:

Ah shyqyr qe i paske fantazma moderne me bikini , se te gjitheve i dalin me fustan te gjate e te bardhe..S'te len vend per fantazi..


Postuar nga Roi datė 13 Janar 2010 - 00:38:

Uuuuuu sa frike ...tani sapo pashe nje fantazem !!


Postuar nga Deb* datė 13 Janar 2010 - 00:40:

Prandaj rri zgjuar naten ti Glak? Pret te vijne ato hotttttttt fantazma?


Postuar nga Katilesha datė 13 Janar 2010 - 00:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha Roi
Uuuuuu sa frike ...tani sapo pashe nje fantazem !!




Ku kaloj qe tivihem mbrapa

M'u be fiksim te takoj nje fantazem.:p


Postuar nga Glaukus datė 13 Janar 2010 - 00:49:




po Debora pooooooooooo dhe kto te nates me duhen mua , ē'far tu bojm atyne te dites pa po ti shtojm edhe kto ..................... vetem me e pas gjyshin sheik


Postuar nga Deb* datė 13 Janar 2010 - 00:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha


Ku kaloj qe tivihem mbrapa

M'u be fiksim te takoj nje fantazem.:p


Thuaji Glakut te te prezantoje me nje nga ato hotttt fantazmat e tij.


Postuar nga Katilesha datė 13 Janar 2010 - 01:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha Debora*

Thuaji Glakut te te prezantoje me nje nga ato hotttt fantazmat e tij.



O Deb* , duhet me bo kerkese vec me i ndrru edhe sexin..


Postuar nga Roi datė 13 Janar 2010 - 01:06:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha


O Deb* , duhet me bo kerkese vec me i ndrru edhe sexin..



Jo jo...lere me ate sex qe eshte...kete po e marr une, sexin le tia nderroje tjetres ... !!


Postuar nga Katilesha datė 13 Janar 2010 - 01:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha Roi


Jo jo...lere me ate sex qe eshte...kete po e marr une, sexin le tia nderroje tjetres ... !!





Iiiii sa te pashpirt jane dyrnjaja, ta heqin fantazmen prej duresh..


Postuar nga Roi datė 13 Janar 2010 - 01:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha



Iiiii sa te pashpirt jane dyrnjaja, ta heqin fantazmen prej duresh..



Ehhh, ste fal njeri sot...pastaj fantazem femer ce do ti...ca do e besh..paēe ?? kurse une po qe di si ta sistemoj


Postuar nga Katilesha datė 13 Janar 2010 - 01:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha Roi


Ehhh, ste fal njeri sot...pastaj fantazem femer ce do ti...ca do e besh..paēe ?? kurse une po qe di si ta sistemoj



Po une bana kerkesente keshilli i fantazmave per me i ndrru sex...hahahahaha

Merre merre ta kam fal, se te kam xhan , e ta du te miren.


Postuar nga Roi datė 13 Janar 2010 - 01:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha


Po une bana kerkesente keshilli i fantazmave per me i ndrru sex...hahahahaha

Merre merre ta kam fal, se te kam xhan , e ta du te miren.



Ehhh kshu thoni te gjitha ju

Po iki sa jam ne kohe bashke me fantazmen se vajti vone e na ze sabahu pastaj dhe fantazma smaterializohet ne agim....do me ngelej vetem ti pija lengun pastaj

Hajd naten pipell


Postuar nga An_Al datė 13 Janar 2010 - 02:10:

Talking

Citim:
Po citoj ato qė tha Debora*

C'paske qene dhe ti! Kaq e vogel e kishe mendjen per mbleserira.
Po cu be me te? Vazhdon akoma bisedat me shoket imagjinare?




Debora, epo kisha degjuar qe te behej rrisk ndonje pale kepuce, kshu kur beje mbleserira , ndaj.
Heren e fundit qe kam folur bashke me shoqen time me tha se si pelqente me muabeti me fantazmen , kishte mesuar tani, kishte fituar eksperience i deshte pe verteti.....

Gjithashtu meqenese jemi ne kete teme po shtoj edhe dicka tjeter.
Ti Debora si mendon, po te berit e magjive eshte e mundur?


Postuar nga Deb* datė 13 Janar 2010 - 15:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha An_Al



Ti Debora si mendon, po te berit e magjive eshte e mundur?


Une personalisht nuk u besoj magjive, megjithese jam habit me nje rast. Nje njeriu im kishte shume marredhenie shume te mira me burrin. Te dy te paraqitshem, te qeshur. Ishin vertet cift per tu patur zili. Kishin dhe dy femije te rritur bashke. Vjen nje moment papritur burri i saj ndryshon 100%. Vinte i pire ne shtepi, dhe sillej shume keq me gruan. E shante , i bertiste pa lidhje. Per te rrahur nuk jam e sigurt, por u be gati ta linte burrin, aq keq vajti puna. Kishin shtepi private. Dikush i tha qe ju kane bere magji, po shikoni njehere neper shtepi mos gjen ndonje gje. Te porta e shtepise gjeti te mbuluar ca nga ato qe perdoren kur te bejne magji. Gjilpera, floke, etj , te mbledhura bashke . Qe nga ajo dite burri ndryshoi. U kthye sic ishte me pare. Ishte rastesi? Nuk i jap dot pergjigje.


Postuar nga BIONDIA datė 13 Janar 2010 - 19:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha Debora*

Une personalisht nuk u besoj magjive, megjithese jam habit me nje rast. Qe nga ajo dite burri ndryshoi. U kthye sic ishte me pare. Ishte rastesi? Nuk i jap dot pergjigje.



Fantasmave su besoj por them qe shpirti i njerit nuk mund te vdesi me trupin e tij them qe njerezit qe humbim i kemi gjithmon afer ne nje menyre ose tjeter i ndienje afer ..ketyre fallxhoreve qe heqin magji e bajne magji ti djeg ne turren e zjarrit sepse tallem ne njerezit dhe me farkeqesite e tyre ....si e shpjegoj i ka thirr mendjes o o Debora se ka apre qe po shakatarron familjen dhe i ajo thenia ke magji ka bere qe ai te mendoje se ka vertet.


Postuar nga Deb* datė 13 Janar 2010 - 21:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA


Fantasmave su besoj por them qe shpirti i njerit nuk mund te vdesi me trupin e tij them qe njerezit qe humbim i kemi gjithmon afer ne nje menyre ose tjeter i ndienje afer ..ketyre fallxhoreve qe heqin magji e bajne magji ti djeg ne turren e zjarrit sepse tallem ne njerezit dhe me farkeqesite e tyre ....si e shpjegoj i ka thirr mendjes o o Debora se ka apre qe po shakatarron familjen dhe i ajo thenia ke magji ka bere qe ai te mendoje se ka vertet.


Edhe mund te jete sic thua ti Biondia. Vetem me beri pershtypje ndryshimi i menjehershem si per keq, ashtu dhe per mire.
Me kujtohet kur erdhi nje arixheshke te shtepia jone, sic vinin ato zakonisht. Do lexonte fatin. Kerkoi ca leke me preteksin qe ishte pjese e procedures e do i kthente mbrapsht. Une s'pranova, motra e shtyre nga gjyshja e cila besonte ne bestynira i dha leket. Nuk mbaj mend shumen, por aty te 10000 besoj. Se si e qysh motra perfundoi pa leket. Ja mori mendte arixheshka dhe as nuk tha as ndonje gje te sakte.:p
Kemi patur nje kusheri i cili ka vdekur i ri. Ai ti gjente te tera me ka thene babi. Iu afrua nje arixheshke njehere dhe i ofroj shikim dore. Ne rregull i tha ai. E nisi prallisje kot se koti arixheshka. Kur mbaroi i tha. Ma jep ta lexoj une doren. E ja nxori arixheshkes te gjitha. Iku arixheshka me goje hapur. Ai parashikoi dhe diten qe do vdiste, me afersi dhe oren. Te keta njerez besoj. Besoj qe ka njerez te ngarkuar me energji te tille te mbinatyrshme.


Postuar nga giNa0509 datė 25 Prill 2010 - 20:31:

une me te vertet besoi sepse vet i kam perjetuar ata ...tmerr!!!dhe mund e ju them 100 perqind ata EGZISTOJN!!!


Postuar nga Piktor datė 25 Prill 2010 - 20:53:

Gjithsesi eshte me mire te mos besosh se egzistojne fantazmat.
Po e binde veten qe nuk egzistojne , nuk ke per ti takuar kurre.
Fantazmat dhe fantazite te largojne nga realiteti qe ne fakt ne vetvete eshte nje realitet brenda fantazise se quajtur jete, qe ne vetevete eshte nje iluzion pasi jeta eshte nje cikel e ne jetojme brenda ketij cikli e jo perreth tij.


Postuar nga giNa0509 datė 25 Prill 2010 - 20:56:

jo qe e kum bind veten por me te vertet i kam par.zoti deshti te semurem nga ata...kjo tem ka lidhje ngapak edhe me fen.Tash edhe pse jam sheruar ngapak jam edhe ne depresion nga ato ndodhira :S


Postuar nga Piktor datė 25 Prill 2010 - 21:02:

Me vjen keq per semundjen qe ke kaluar, por keshilla ime nqs do te sherohesh plotesisht, mos mendo as per fe e as per fantazma.
Ka gjera te tjera plot qe mund te mendosh apo merresh ne jete.


Postuar nga giNa0509 datė 26 Prill 2010 - 06:49:

Pikor sinqerisht te faleminderit.Eshte e vertet se askush nuk ka mundur te me ndihmoj aq sa i kam ndihmuar une vetvetes sime.Mirpo kujtimet e hidhura mbesin.Ato me pengoin ēdo hap te jetes sime :S


Postuar nga Piktor datė 01 Maj 2010 - 20:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha giNa0509
Pikor sinqerisht te faleminderit.Eshte e vertet se askush nuk ka mundur te me ndihmoj aq sa i kam ndihmuar une vetvetes sime.Mirpo kujtimet e hidhura mbesin.Ato me pengoin ēdo hap te jetes sime :S
Nje keshille e imja eshte te ndryshosh stilin e jetes.
Te hapesh me shoqerine, sa me shume njohje te reja dhe mundesisht mos rri pothuajse kurre vetem.


Postuar nga moonlight datė 26 Mars 2014 - 22:05:

Jo!!


Postuar nga AngelDevil datė 28 Mars 2014 - 19:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha moonlight
Jo!!


D


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 03 Prill 2014 - 13:20:

Kush e di.. ndoshta nuk jemi dhe aq vetem sa mendojme se jemi..


Postuar nga shelgu datė 30 Maj 2014 - 00:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo
Kush e di.. ndoshta nuk jemi dhe aq vetem sa mendojme se jemi..

Glak rri urte se nuk po flasim per ato lloj robsh. Na thuj a beson se ka randsi kjo


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 30 Maj 2014 - 22:38:

Po une s'kam prere as floket..


Postuar nga shelgu datė 15 Qershor 2014 - 01:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo
Po une s'kam prere as floket..


Po ti pse je kunder Italise gjanem?


Postuar nga kurt datė 15 Qershor 2014 - 04:45:

Me siguri duhet te egzistojn. Ne nje program ne bbc po diskutonin qe ne kampionatin boteror fantazmat shoqerojn ekipin e cdo vendi. Prandaj disa vende humbin gjithmone ne penalti gjoja..


Postuar nga shelgu datė 15 Qershor 2014 - 13:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurt
Me siguri duhet te egzistojn. Ne nje program ne bbc po diskutonin qe ne kampionatin boteror fantazmat shoqerojn ekipin e cdo vendi. Prandaj disa vende humbin gjithmone ne penalti gjoja..

: Po si jane keto fantazmat, femra apo meshkuj?


  Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 51 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.