Forumi Horizont Gjithsej 404 faqe: « E parė ... « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 » ... E fundit »
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- Sali Berisha, komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14943)


Postuar nga arturm datė 05 Dhjetor 2007 - 22:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha IQVLORA
Mire eshte qe ne si vend te shfrytezojme te gjithe lumenjte per te ndertuar HEC-e.Nga studimet e bera vendi jone ka kapacitete te konsiderueshme Hidroenergjitike te cilat nuk jane shfrytezuar gjer tani.Dihet se shpenzimet e ndertimit jane te medha ne fillim per te ndertuar HECE,por ato harxhojne vetem H2O qe eshte pa pare.TEC-et nukleare jane te mira,por edhe shume te keqia me pasoja fatale ne rast defekti.I trembem kesaj lloj energjie tani per tani,por edhe kunder ndertimit te nje teknologjie te till ne te ardhmen nuk mund te jem.


Jam plotesisht dakort.

Duke shfrytezuar Hec-et dhe duke ndertuar edhe nje ose dy Tec-e me nafte/gaz (te furnizueshme me ane te ndonje nafte/gassjellesi) plotesohen totalisht nevojat e Shqiperise per energji.


  Gjithsej 404 faqe: « E parė ... « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 » ... E fundit »
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.