Forumi Horizont Gjithsej 404 faqe: « E parė ... « 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 » ... E fundit »
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- Sali Berisha, komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14943)


Postuar nga IQVLORA datė 09 Dhjetor 2007 - 13:08:

Inat mund ta keni sa te doni,por ai bashke me disa nismetar te tjere paten kurajon dhe guximin dhe krijuan te paren parti politike antikomuniste ne Shqiperi,pavaresisht se vinte nga trashegimia e Partise shtrige-kolere- verem-kancer.Po ata qe ishin dhe jane ne kampin e majte nga erdhen?Polli shtriga dhe beri nje cupe me shtrige se vetja.Shifeni se si jane karandisur,gati te hane njeri tjetrin si bisha,sepse vertete te tille jane.Asnjehere nuk i kane bere mire aspiratave kombetare.Ne vitet '90-'91 te shekullit te kaluar kur S Berisha permendi fjalen Kosove ata dhe baballaret e tyre kriminele e sadiste qe kishin pire gjak shqiptaresh thoshnin e propogandon duke uluritur :''C'na duhet Kosova''.Po sot; cirren e ulerijne per mosndertimin e rruges qe lidh dy pjeset e ndara te kombit.Pra ata kane ngelur njesoj si baballaret e tyre shpirtqener e cmirezinj.Kur Sali Berisha me shoke krijonin PD ,Gramoz Ruci e keta pinjollet me te rinj krijuan edhe ata nje parti te zeze si nata;te quajtu Shoqata per mbrojtjen e enverit.Ku jane ata sot?Enver Hoxha i ri edvini ju ka dhene atyre poste te larta ne parti.Mallkuar qofshin ata dhe ata qe i mbrojne ata!Ju placin syte.Besoj e keni degjuar ate shprehjen popullore:''Beme baba te te ngjaj''Keta njerez tani jane pa force,populli i ka braktisur,por me shume do t'i braktise e abandonoje ne te ardhmen.Ata jane disa mushkonja te pista,por pickimi i tyre nuk e demton me dot trupin e demokracise ne vendin tone.Nuk pretendoj se PD dhe Berisha jane shume te paster e nuk kane bere traplleqe,por me te mire se G Ruci e Co jane dhe kjo nuk eshte pak.Te gjitha te keqiat na kane ardhur nga komunistet dhe bijte e tyre me bastarde se baballaret. 

Poshte Komunizmi dhe lakejt e tyre!


  Gjithsej 404 faqe: « E parė ... « 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 » ... E fundit »
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.