Forumi Horizont Gjithsej 21 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 »
Trego 21 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Psikologjia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=6)
-- Iceman and Psychology (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=11464)


Postuar nga mobidik datė 03 Maj 2006 - 16:00:

Me duket nje teme teper interesante. Dhe cudi se si per 10 dite jete kjo teme nuk ka patur me teper postime. gjithsesi
Mua m'u duk interesante pyetja e sondazhit qe eshte : a ka ndjenja....?
ajo qe thote wolf club rreth ndjenjave personalisht me duket e drejt, nuk mund te ekzistoje njeri pa ndjenja, problemi eshte se me cfare lloje ndjenjash ice man i ka bere 200 vrasjet. Mund te jepen shume sygjerime, por eshte shume e veshtire te kuptojme se cfare ai ka ndjere. Sigurisht qe ndjenjat e tij nuk kan qene normale, por te shformuara, nje shembull i ngjashem mund te jete shformimet ne gjymtyre ose tipare qe mund te shkaktoje nje semundje te nje njer. Madje keto shformime mund te arrine deri aty sa te mos njihen me keto tipare.
jam i bindur se edukimi familjar ka luajtur nje rol teper te rendesishem ne formimin e karakterit te ice man, ndersa per sa i perket geneve kam lexuar se ato ndikojne vetem 20% ne karakterin e njeriut, pjesen kryesore e luan ambjenti rrethues.
gjithsesi nuk duhet te trajtohet ice man vetem si viktime i shoqerise, sepse ai edhe mund te behej krejt ndryshe. ka patur edhe persona te cilet kan kaluar nje femijri te vuajtshme, por ato jane formuar ndryshe nga ajo qe i ka ofruar shoqeria.
urime per temen Lezhiani


  Gjithsej 21 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 »
Trego 21 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.